e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

e-Edukacja to Relacja - nowe technologie w praktyce edukacyjnej

dodano: 09-03-2017
Technologie informacyjno-komunikacyjne zdominowały nasz świat. Czy nam się to podoba czy nie - nasze dzieci są głęboko zanurzone w cyfrowej rzeczywistości. Rodzi to wielki potencjał edukacyjny i rozwojowy, ale może też wiązać się z różnego rodzaju zagrożeniami. Nowe technologie nie są ze swej natury ani dobre ani złe - i mogą być wykorzystane zarówno w służbie ludzkości, jak i przeciwko niej. Wszystko zależy od intencji i kompetencji posługujących się nimi ludzi. W jaki sposób my dorośli możemy i powinniśmy działać, by wykorzystać cyfrowy potencjał na rzecz edukacji i rozwoju dzieci, jednocześnie unikając zagrożeń?
 
Fundacja EduTank zaprasza na Konferencję i Warsztaty "e-Edukacja to Relacja - nowe technologie w praktyce edukacyjnej". 24 marca 2017 w samym sercu Warszawy, w klimatycznej przestrzeni Domu Innowacji Społecznych "Marzyciele i Rzemieślnicy" przy ul. Brackiej 25, będzie można doświadczyć edukacji w zupełnie nowym, cyfrowym wymiarze.
 
Spotkanie będzie trwało od godziny 8:30 - 17:00 i dostarczy wielu wrażeń, mnóstwa inspiracji i wspaniałych relacji. Dedykowane jest dyrektorom placówek edukacyjnych, nauczycielom, rodzicom, samorządowcom, edukatorom i wszystkim głodnym nowej wiedzy w obszarze edukacji przyszłości.
 
W części plenarnej uczestnicy poznają szeroki "cyfrowy"  kontekst, w jakim obecnie znajdujemy się jako ludzkość oraz jego implikacje dla edukacji zarówno tej formalnej jak i pozaformalnej. Dowiedzą się, jak technologie wpływają na naszą zdolność do empatii, budowania relacji i zachowań prospołecznych oraz obejrzą otwarte lekcje z wykorzystaniem TIK, prowadzone przez uczniów szkoły podstawowej i technikum.
 
Wśród gości i prelegentów: Michał Boni - poseł do Parlamentu Europejskiego, w którym - między innymi - zajmuje się wyzwaniami związanymi z cyfryzacją i edukacją w tym obszarze, prof. Marlena Plebańska - jedna z prekursorek polskiej e-edukacji, specjalistka w zakresie zarządzania wiedzą, e-learningu, Design Thinking, Paulina Orbitowska-Fernandez - empatolożka, nauczycielka i dyrektorka w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej Mentis, Jerzy Maduzia - dyrektor oraz Uczniowie Zespołu Szkół Numer 6 z Jastrzębia Zdroju, Agnieszka Olszewska - dyrektor oraz Nauczyciele i Uczniowie Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej Edison z Warszawy.
 
Część warsztatowa podzielona będzie na dwa strumienie. Jeden dedykowany jest osobom odpowiedzialnym w placówkach edukacyjnych za wdrażanie technologii - będą to warsztaty składające się z pięciu etapów zdefiniowanych w metodzie Design Thinking, pozwalających na opracowanie prototypu strategii dla cyfrowej szkoły marzeń oraz jego przetestowanie przed rozpoczęciem wdrożenia. Drugi strumień to osiem e-EduStacji z najciekawszymi narzędziami i metodami cyfrowej edukacji, m.in. Klocki Osmo i Osmo Coding, Scottie Go! BeCreo, Robot OzoBot, Little Bits - pracownia w modelu STEAM, Lego Education - StoryStarter, iPady, Roboty : Sphero, OLLI E, BB-8.
 
Wszystkie szczegóły i rejestracja pod adresem: www.edukacjatorelacja.pl
 
Organizator: Fundacja EduTank - edutank.org.pl
 
Partnerzy: Akademia Vistula, Europoseł Michał Boni
 
Miejsce: Dom Innowacji Społecznych "Marzyciele i Rzemieślnicy”, ul. Bracka 25, Warszawa
e-Edukacja to Relacja - nowe technologie w praktyce edukacyjnej”
konferencja i warsztaty
24 marca 2017
 
 
Opublikowane w: Archiwum Wydarzeń
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.