e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" - recenzja

dodano: 09-11-2015

„Ma skrzydełka, łapki, trąbkę i wielkie oczy”. Kto to taki? Bohaterka pewnej książki… O tym, że mucha jest okropną łakomczuchą, a jednym z jej przysmaków są cukierki – krówki, wiedzą wszystkie dzieciaki. Ale czy wiedzą również, że nasza mucha nosi muchę, jest dzielną strażaczką, bywa zakochana i chodzi do przedszkola; jeździ na nartach i czasem wyjeżdża na wakacje? Nie? To zapraszam do lektury książki Marty Galewskiej-Kustry „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”.


Ta książka to zestaw zabaw logopedycznych dla dzieci w formie opowieści o trochę zwariowanej i sympatycznej musze Fefe. Czegóż nie wyprawia ta mucha? Jest wesoła, szalona i niczym się nie przejmuje. A co najistotniejsze, dzięki swoim fantastycznym przeżyciom, uczy dzieci pięknej wymowy.

Lektura trzyma w napięciu, między innym dzięki sprytnemu zabiegowi – przerwom w tekście, przerwom przeznaczonym na ćwiczenia aparatu artykulacyjnego. Mały czytelnik wraz z osobą dorosłą ćwiczy wymowę dzięki odpowiednim ruchom narządów artykulacyjnych. Na każdej stronie znajduje się opis jakiejś przygody naszej bohaterki. Zakończony on jest zadaniem dla dziecka i instrukcją dla czytającej osoby dorosłej. Dzięki temu dziecko wykonuje konkretne i przyporządkowane do danej przygody ćwiczenia logopedyczne, a rodzic wie, jak ma kontrolować poprawność tychże ćwiczeń. Sprytny zabieg – dziecko nawet się nie zorientuje, że zostało nakłonione do wykonania zadań, które wydają się dość żmudne w normalnej sytuacji.

Książka wydana przez Naszą Księgarnię jako druga pozycja z serii „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”.  Zachwycają ilustracje autorstwa Joanny Kłos – duże, przejrzyste, bez zbędnych ozdobników, nasycone kolorami, stwarzają klimat zachęcający do wczytania się w losy zabawnej muchy. Ciekawy format wydania, dobry gatunkowo papier, twarda okładka oraz zróżnicowany wielkością i pogrubieniami druk, podnoszą walor estetyczny tej pozycji.

Sympatyczna lektura rozbudzająca dziecięcą wyobraźnię, doskonała zabawa i nauka jednocześnie, nieoceniona pomoc w domu i gabinecie logopedycznym. Moje przedszkolaki słuchały z zapartym tchem historyjki o zwykłym owadzie, by za moment wygłupiać się, strojąc miny i ćwicząc buzie podczas wypełniania poleceń z chmurek.

Polecam zarówno dzieciom z zaburzeniami logopedycznymi, jak i tym, które nie potrzebują pomocy specjalisty od wymowy.

Iwona Pietrucha – nauczycielka przedszkola

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie
Marta Galewska-Kustra
il. Joanna Kłos
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2015
wiek: 3+
 

Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.