e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Patronaty

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Wszystkie Kolory Świata w SP nr 16 w Gdyni

dodano: 05-12-2014
Szkoła Podstawowa nr 16 im. Orła Białego w Gdyni została przyjęta do Klubu Szkół Unicefu; w ramach współpracy współorganizuje projekt "Wszystkie kolory świata", którego celem będzie zebranie funduszy na rzecz dzieci w Sudanie Południowym.

Impreza, która odbędzie się w szkole w dniu 27 stycznia 2015 roku będzie polegała na prezentacji wybranych przez uczniów krajów. Każda z klas przedstawi najciekawsze - zdaniem dzieci, informacje nt. kultury danego narodu, problemów najmłodszych mieszkańców itp. Po prezentacjach, w trakcie których odbędzie się również pokaz slajdów i filmów przygotowanych przez Unicef odbędzie się charytatywna aukcja, a zebrane fundusze pozwolą na zakup podstawowych szczepionek dla dzieci w Sudanie Południowym. Na aukcji będzie można kupić własnoręcznie wykonane (uszyte) przez uczniów i ich rodziców lalki. Każda z lalek będzie swoistą wizją uczniów nt. ich rówieśników; każda z lalek będzie miała własny unikatowy "paszport Unicefu" ze swoim imieniem, krajem pochodzenia oraz hobby wymyślonym przez autora laleczki.
 
 
Wszystkie kolory świata
 
Akcja ta ma na celu uświadomienie dzieciom, że istnieją kraje w których dzieci umierają z powodów zdrowotnych, które w łatwy sposób można by wyeliminować. Własnoręcznie wykonane lalki, to również sposób na zainteresowanie uczniów innymi, egzotycznymi często, kulturami. Co ważne, akcja "Wszystkie Kolory Świata" ma również wymiar społeczny; wspólnie przeprowadzona z dziećmi impreza ma na celu aktywizację najmłodszych do działania na rzecz rówieśników z krajów rozwijających się. Taka impreza to również możliwość pokazania im, że pomaganie może być przyjemne, a od działania każdego nas zależy bardzo wiele.
 
 
Opublikowane w: Patronaty
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.