e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Wiersze współczesnych polskich poetów" w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem „Polityka”

dodano: 12-09-2017
Poeci w sposób szczególny i fascynujący opisują świat. Kto by umiał tak spojrzeć na kurz, jak Joanna Kulmowa? Kto w ten sposób zapisałby wędrówkę schodów po schodach, jeśli nie Ludwik Jerzy Kern? Kto rymowałby jak najwięksi mistrzowie, z których garściami czerpie, bawiąc się konwencją, Małgorzata Strzałkowska? Kto wymyśliłby Ziewnik - gdyby nie było Doroty Gellner? I skąd wzięłyby się w naszym języku Rupaki, jeśli nie z wiersza Danuty Wawiłow?
 
Czy całe frazy, którymi posługujemy się na co dzień (np. Gdyby tygrysy jadły irysy), gdyby nie wymyśliła ich Wanda Chotomska? Poeci cudnie bawią się słowami, jak Joanna Papuzińska w "Wakacjach", i najpiękniej zamykają w słowach paradoksy życia - jak Anna Kamieńska czy ks. Jan Twardowski.
 
Dla dzieci - wiersz to odkrywanie piękna polskiego języka. Dla dorosłych - to często zaskoczenie, że po latach te same wiersze znaczą więcej i czytają się inaczej. Poezja to kształtowanie wyobraźni i rozbudzanie empatii, wzbogacanie języka o słowa, które pomagają wyrażać siebie. Ten wybór - najlepszych współczesnych wierszy dla dzieci - to otwarcie okna na poezję, dla której podobno nie ma miejsca w dzisiejszym świecie. A jednak jest!
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 6.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży
 
Wiersze współczesnych polskich poetów
wyd. Polityka, 2017
wiek: 6+
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.