e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama
newsletter

Porada dnia

Wydarzenia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Reklama

Reklama

Partnerzy

Patronaty

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Najnowsze na forum

WARSZAWA - bezpłatny wykład "Rozwój psychoseksualny dzieci”

dodano: 06-02-2014

Drogi Rodzicu! Zapraszamy Cię na otwarty wykład psychologiczny dla rodziców małych dzieci. To drugi w tym roku z cyklu 5 wykładów, na których zostaną poruszone z punktu psychologicznego problemy najczęściej zgłaszane przez rodziców.

 Wykłady mają charakter spotkań otwartych, to znaczy może przyjść każdy rodzic małego dziecka (1-5 lat) po uprzednim zgłoszeniu swojego uczestnictwa.
 
Tematem najbliższego wykładu jest: „Rozwój psychoseksualny dzieci”.
 
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o tym:

  • Jak przebiega rozwój psychoseksualny dziecka ? 
  • Jakie zabawy mają charakter  rozwojowy (są w normie) a jakie powinny być konsultowane ze specjalistą?
  • Czym różni się seksualność dziecka i  osoby dorosłej ?
  • Jakie istnieją stereotypy nt rozwoju psychoseksualnego dzieci?

 
Wiemy, że wiedza dotycząca zachowań dziecka i rozumienie ichmechanizmu jest niezwykle pomocne w budowaniu dobrych relacji z dzieckiem.
 
Termin: 7 lutego, piątek, 18.30- 20.45
 
Adres: ul.Popiełuszki 13 (budynek Ognisko Pracy Pozaszkolnej)
 
Zapisywww.pomocrodzicom.pl
0 609 858 868 – Monika Ciechomska
 
Spotkania są nieodpłatne.
 
Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.
             
FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.
 

Opublikowane w: Archiwum Wydarzeń
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

Co, gdzie, kiedy - Qlturka.pl

Warto przeczytać - Qlturka.pl

  • Od niedawna w sieci istnieje nowy portal - KidsCulture.pl, poświęcony - jak sama nazwa wskazuje - kulturze dla dzieci. Stworzony przez Instytut Adama Mickiewicza, ma za zadanie promować polska kulturę za granicą. W jaki sposób realizuje tę misję?
  • Być może wielu warszawiaków zauważyło pędzący ulicami miasta tajemniczy pojazd - z wąsami i całkiem pokaźnym nosem. Być może niektórzy stali się świadkami niecodziennego zdarzenia - znikającej w wiślanej wodzie Syreny, usłyszeli jej przenikający śpiew. Bazyliszka pewnie nikt nie widział, bo niechybnie stałby się kamieniem, ale już Złotą Kaczkę, która kusiła bogactwem - kto wie...
  • Pierwszą akcentowaną różnicą pomiędzy poezją dla dzieci a poezją dla dorosłych, była tematyka. Wymienieni wyżej twórcy tamtego okresu, sięgali bardzo często do tematyki rozrachunkowej (lata wojenne, okupacja), katastrofizmu, turpizmu, co ze względów psychologicznych i wychowawczych nie powinno się znaleźć w twórczości dla dzieci. Z problemem tym uporało się jednak wielu twórców poezji dziecięcej, poprzez podejmowanie w istocie rzeczy tej samej tematyki, ale tak przeformułowanej, aby zawierała ona wartości pozytywne. I tak, zamiast lęków katastroficznych, poezja młodego odbiorcy propagowała ideały humanizmu (np. Wędrówka, Znicze D. Wawiłow), zamiast turpizmu kształtowanie życzliwego stosunku wobec tego, co inne, brzydkie, kalekie (np. Pokrzywa, Bajka o stu królach Lulach D. Wawiłow). Trójkątna bajka również tej poetki, dowodzi, że potrafiono także zerwać z utartymi w literaturze dziecięcej schematami myślenia.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.