e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

WARSZAWA - Take Part in Art

dodano: 14-05-2015
Maluchy doczekały się wreszcie swojego festiwalu! 16 maja rusza w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych - TAKE PART IN ART.
 
Od maja do grudnia 2015 r. warszawska Stara Prochownia stanie się miejscem emocjonujących spotkań z kulturą. Międzynarodowy festiwal teatralny TAKE PART IN ART zaprosi do świata sztuki NAJmłodszych odbiorców - dzieci w wieku 1-5 lat i ich opiekunów. W weekendy prezentowane będą spektakle dla rodzin z dziećmi, natomiast w tygodniu odbywać się będą specjalne, bezpłatne pokazy dla grup dzieci z warszawskich żłobków i przedszkoli. Organizatorem cyklu jest Teatr Małego Widza.
 
Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych - TAKE PART IN ART - to pierwszy w Polsce tak duży projekt poświęcony popularyzacji nurtu „teatru inicjacyjnego". Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie warszawskiej publiczności inspirujących sztuk scenicznych, których odbiorcą są dzieci w wieku 1-5 lat - najlepszych praktyk teatralnych, będących wynikiem wieloletnich poszukiwań i doświadczeń w tym obszarze.
 
TAKE PART IN ART to 31 artystów z 7 krajów (z Austrii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski i Włoch), to także 5,5 tysiąca widzów, ponad 100 wydarzeń, spektakle, warsztaty, konferencje i spotkania. Od maja do grudnia 2015 na scenie Starej Prochowni w Warszawie będziemy gościć wiele znakomitych teatrów europejskich - członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystycznego SMALL SIZE - znawców 
i praktyków zagadnienia, a więc tych, którzy od lat zajmują się realizacją spektakli dla NAJmłodszych widzów i są niekwestionowanymi autorytetami w tej dziedzinie.
 
SZTUKA SKROJONA NA MIARĘ
 
Artyści przeniosą małych widzów w świat teatru, w którym nie znajdziemy moralizatorskiej narracji. Spektakle TAKE PART IN ART to historie wymalowane emocjami za pomocą ruchu, dźwięku, światła i poetyckich obrazów wyczarowanych ze zwyczajnych, codziennych przedmiotów. Teatr inicjacyjny w wydaniu specjalistów SMALL SIZE to forma przekazu dostosowana do percepcji, sposobu poznawania i rozumienia świata przez najmłodsze dzieci. To zanurzenie w sztuce, pobudzające wrażliwość, kreatywność i nieskrępowaną wyobraźnię najmłodszych uczestników kultury.
 
Take part in art
 
TAKE PART IN ART to również unikalny program warsztatów dla nauczycieli i pedagogów warszawskich żłobków, i przedszkoli. Innowacyjny program „LABORATORIUM TEATRU" zakłada ich uczestnictwo w warsztatach, seminariach, spektaklach teatralnych i innych wydarzeniach festiwalowych. Serię zapoczątkuje warsztat „Ruch i obiekty", który zostanie poprowadzony 15 maja 2015 r. przez Danielę Ginevro - reżyserkę Theatre de la Guimbarde.
 
Wierzę, że Festiwal TAKE PART IN ART będzie doskonałym pretekstem do zainicjowania dyskusji na temat małego dziecka, jako odbiorcy sztuki i pełnoprawnego uczestnika kultury. To niezwykle ważny temat w wymiarze społeczno-kulturowym, tak rzadko jednak podejmowany publicznie. A przecież poszanowanie prawa NAJmłodszych dzieci do kontaktu ze sztuką oraz ich uczestnictwo w procesie artystycznym, realizowane w odpowiedzialny i właściwy sposób, ma ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju dziecięcej wrażliwości, inteligencji emocjonalnej i kompetencji. To we wczesnym dzieciństwie kreuje się wiele potrzeb. Także tych, związanych z doświadczaniem piękna.
Agnieszka Czekierda
Pomysłodawczyni i dyrektor artystyczna Festiwalu TAKE PART IN ART
Dyrektor Generalna i Artystyczna Teatru Małego Widza
 
CO ZOBACZYMY W MAJU?
 
Cykl przedstawień teatralnych otworzy spektakl „ITD." Teatru La Guimbarde z Charleroix w Belgii.
 
Ogród. Dla niej - miejsce zadumy, dla niego - plac zabaw. Oboje próbują na swój sposób odczytywać i odkrywać ten sensoryczny obszar. Zbliżają się i oddalają od siebie, badają. Drobiazgi, fragmenty życia, rywalizacja, gniew, tkliwość... budują relację, tworzą swój wszechświat.
Reżyseria: Daniela Ginevro
Występują: Camille Sansterre, Pierre Viatour
Adresaci spektaklu: dzieci 1,5-6 lat
Czas trwania: 30 minut
 
Spektakl będzie można obejrzeć w Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Boleść 2 w Warszawie, w dniach 16 - 17 maja. W dniu 18 maja niebiletowane spektakle obejrzą grupy dzieci z zaproszonych żłobków i przedszkoli w Warszawie.
 
Program i szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach można uzyskać na stronie internetowej festiwalu: www.takepartinart.pl. Bilety są dostępne w sprzedaży elektronicznej, na stronie internetowej: www.takepartinart.pl/kalendarz.
 
O TEATRZE MAŁEGO WIDZA:
Działający od 2011 roku Teatr Małego Widza jest jedynym stacjonarnym, repertuarowym teatrem w Polsce, który koncentruje się̨ wyłącznie na realizacji spektakli i koncertów dla najmłodszych dzieci, już̇ od 1. roku życia. Został założony przez Agnieszkę̨ Czekierdę, obecną Dyrektor Generalną i Artystyczną teatru oraz Prezes Fundacji Teatru Małego Widza. TMW ma swoją siedzibę̨ na warszawskiej Starówce, w zabytkowych piwnicach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, przy ul. Jezuickiej 4.
Opublikowane w: Archiwum Wydarzeń
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.