e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Zabawy fundaMentalne" - recenzja książki

dodano: 21-11-2011
Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda dowiedli, że inteligencja człowieka nie jest stała. Dziecko posiada co najmniej osiem rodzajów inteligencji, takich jak inteligencja: ruchowa, językowa, wizualno-przestrzenna, muzyczna, intrapersonalna, interpersonalna, przyrodnicza, matematyczno-logiczna. Stymulacja wszystkich zmysłów jest gwarancją najlepszego rozwoju naszego dziecka. Tylko jak to zrobić? Jak pomagać rozwijać się naszemu dziecku, budować w nim poczucie własnej wartości, i co, oprócz naszej miłości, jest potrzebne? Odpowiedź jest banalna – dobra zabawa!

„Dobra zabawa tworzy fundament rozwoju dziecka”, ten cytat pochodzi z książki „Zabawy fundaMentalne”, autorstwa Colina Rose’a i Gordona Drydena. Jest to kolejna książka, którą przeczytałam, zachwyciłam się i zainspirowałam!

Pierwszą część, a zarazem wprowadzenie do kolejnych podtytułów, stanowi książka „Zabawa jest nauką. Przewodnik od narodzin do 6 lat”. W tej części dowiemy się, jak ważna i stymulująca może być zabawa, oraz jak rodzic może wspierać rozwój swojego dziecka już od pierwszych dni życia. Autorzy podpowiadają, jak zachęcać dziecko do eksploracji świata, oraz pokazują, że prozaiczne, proste przedmioty to najlepsze zabawki. Dodatkowo znajdziemy coś o odżywianiu i o roli miłości, czyli wszystkim, co potrzebne młodemu człowiekowi do prawidłowego rozwoju.

Kolejne z serii „Zabaw fundaMentalnych” są zeszyty, które można podzielić na dwie części. Pierwsza część skierowana jest do rodziców dzieci w wieku od narodzin do dwóch lat, druga, do rodziców dzieci od dwóch do sześciu lat. Zeszyty te to skarbnica pomysłów na zabawy, z dokładnymi instrukcjami, co należy robić, oraz jak to pomaga w uczeniu się.

Ostatnia z serii „Zabaw…”, jest płyta DVD z filmem, który pokaże nam wszystko to, co do tej pory przeczytaliśmy. Zobaczymy konkretne zabawy i ćwiczenia, które można wykonać z dzieckiem w domu oraz wypowiedzi autorytetów z dziedziny wczesnego nauczania, a także rodziców stosujących te metody.

Cała seria godna jest uwagi – warto czytać i stosować, bo pamiętajmy, że rodzic to pierwszy i najlepszy nauczyciel w życiu dziecka.

Polecam!

Karolina Zakrzewska - mama, absolwentka psychologii

Zabawy fundamentalne
Colin Rose i Gordon Dryden
wyd. Transfer Learning Solutions

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.