e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

VIII Międzynarodowa Konferencja Montessori „Zbędna pomoc jest przeszkodą w rozwoju”

dodano: 01-03-2018
W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie. Jak co roku zaprosiliśmy wykładowców z Polski i zagranicy, zaplanowaliśmy także ponad 50 warsztatów. Każdy, komu jest bliskie wychowywanie i edukowanie dzieci, znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy opiekuje się najmłodszymi, pracuje w przedszkolu, uczy w szkole, organizuje zajęcia dodatkowe, bądź prowadzi edukację domową. Przygotowaliśmy również interesującą ofertę dla dyrektorów placówek.


Konferencja to przede wszystkim uczestnicy – to oni odpowiadają za doskonałą atmosferę i zgodnie z ich sugestiami planujemy tematykę warsztatów. Jak zwykle przy tej okazji nie zabraknie też konkursów i stoisk wystawowych, a ponadto zorganizujemy zbiórki i aukcje charytatywne na różne szlachetne cele w świecie Montessori. Nie zapominamy o imprezach towarzyszących – dwa dni przed konferencją i dwa dni po niej około 60 placówek montessoriańskich w całej Polsce otwiera swoje podwoje dla odwiedzających.

W ostatnich latach gościliśmy po 600 uczestników z całego świata, wierzymy, że w tym roku spotkamy się w równie licznym gronie, a każdy wyjedzie bogatszy o nowe doświadczenia, znajomości i inspiracje i z niecierpliwością będzie oczekiwał kolejnej edycji.
 
O Montessori


Maria Montessori opracowała swoją metodę na początku XX wieku. Pracując najpierw w szpitalu dla osób uznanych za niedorozwinięte umysłowo, a następnie prowadząc sieć placówek dla małych dzieci z biednych rodzin robotniczych w różnych miastach Włoch, stworzyła program nauczania, który z powodzeniem stosowany jest do dziś i zyskuje coraz większą popularność. Montessori podeszła do edukacji z pasją naukowca – wprowadzanie nowych metod traktowała jako eksperyment, który wymagał ścisłej obserwacji przebiegu i skutków, analizy wyników i przygotowywania kolejnych działań w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. Metoda ta charakteryzuje się kilkoma cechami, które istotnie odróżniają ją od innych form edukacji:
  • Dzieci są uczone samodzielności i samodyscypliny,
  • Jest kładziony duży nacisk na przygotowanie nauczycieli, otoczenia i materiału,
  • Do szkół są przyjmowane całe rodziny, są organizowane warsztaty dla rodziców,
  • Grupy są mieszane wiekowo,
  • Dostosowanie lekcji do indywidualnych potrzeb dziecka,
  • Praca ze specjalnie przygotowanym materiałem, dzięki któremu dziecko może samo weryfikować swoją pracę.
 
ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ!
 
Więcej informacji: http://konferencja-montessori.pl/
 
Opublikowane w: Archiwum Wydarzeń

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.