e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Trener personalny i doradcy zawodowy – różni, ale równie potrzebni

dodano: 03-04-2018
W ostatnich latach pojawiło się kilka nowych zawodów. Jest to naturalna odpowiedź rynku pracy na zapotrzebowania dzisiejszego pracownika. Trudność w dostrzeżeniu i zrozumieniu różnicy pomiędzy różnymi profesjami często wprowadza zamieszanie, szczególnie że dla człowieka spoza branży ich nazwy mogą brzmieć podobnie.

Popularyzacja zdrowego stylu życia, walka z otyłością, gotowość do zmiany nawyków żywieniowych (zbilansowana dieta), chęć wprowadzenia większej ilości aktywności fizycznej w nasze życie, obawa przed wystąpieniem powszechnego zjawiska, potocznie nazywanego „słomianym zapałem”, chroniczny brak czasu na bieganie po lekarzach, zdobycie wiedzy, od czego warto zacząć naszą metamorfozę – tu z pomocą przychodzi trener personalny. Przeprowadzi wywiad dotyczący twojego obecnego sposobu odżywiania się oraz dotychczasowej aktywności fizycznej. Zrobi odpowiednie specjalistyczne testy, na podstawie których będzie mógł ocenić wydolność organizmu. Indywidualnie dostosuje dietę, wyznaczy częstotliwość i rodzaj treningów. Regularne spotkania z terenem pomogą wyrobić w sobie systematyczność. Pamiętajmy jednak, aby zgłaszać się do wykfalifikowanych specjalistów, inaczej może nas spotkać bolesne rozczarowanie.   

Osobom, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, absolwentom szkół średnich, będącym u progu dorosłego życia, mającym w głowie milion całkowicie niepoukładanych i pozbawionych spójności myśli na minutę i problem z wyborem kierunku ścieżki zawodowej; ale też tym, którzy wracają po dłuższej nieobecności na rynek pracy, z pomocą przychodzi doradca zawodowy. To pewnego rodzaju „przewodnik” po rynku pracy. Na podstawie analizy kwestionariusza osobowego pod kątem naszych kompetencji zawodowych, uwarunkowań charakterologicznych, jako punkt wyjścia traktując obecną sytuację, dokona charakteryzacji profilu zawodowego. Pokaże pasujące do niego oferty pracy, zaproponuje szkolenia. Możemy również liczyć na pomoc w przygotowaniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych.

Mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu udało mi się zobrazować tę różnicę. Jasno i klarownie. 

Dominika Konik
 
Opublikowane w: Czytelnia

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.