e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Ruszył projekt, który zmienia życie – Brave Kids 2017

dodano: 12-05-2017
W czerwcu do Polski przyjadą uzdolnione dzieci z różnych części świata w ramach projektu Brave Kids 2017. Zamieszkają w domach polskich rodzin. W sześciu miastach rozpoczęły się właśnie przygotowania na ich przyjęcie. Wciąż jeszcze poszukiwane są rodziny, które chciałyby przyjąć do siebie małych gości.
 
Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Przemyśl, Oborniki Śląskie oraz Białystok to miasta, które będą gościły u siebie młodych artystów w ramach Brave Kids 2017. W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział w sumie 130 dzieci, reprezentujących 24 grupy i 20 krajów z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.
 
Brave Kids jest to projekt edukacyjno-artystyczny, który powstał w 2009 r. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata.
 
– W czasie pobytu w Polsce najmłodsi uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci” – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids 2017. – Przygotowują również niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.
 
 
W czasie trwania projektu mali goście mieszkają w polskich domach. W miastach, do których przyjadą, odbyły się już pierwsze spotkania z rodzinami chętnymi do zaproszenia ich pod swój dach. Są pierwsze zgłoszenia, jednak rodziny chętne, by przyjąć u siebie dzieci nadal mogą dołączyć do projektu.
 
– Staramy się jak najlepiej przygotować rodziny na przyjęcie dzieci – mówi Laryssa Kowalczyk, koordynatorka rodzin goszczących Brave Kids. – Organizujemy dla nich warsztaty międzykulturowe, opowiadamy o krajach, z których przyjadą ich goście. Ułatwia im to później nawiązywanie wzajemnych kontaktów. Choć nie wszyscy rozmawiają tym samym językiem, zwykle nikt nie ma problemu z porozumiewaniem się. Pierwsze lody zawsze bardzo szybko topnieją.
 
Zdaniem organizatorów uczestnictwo tym projekcie to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej rodziny goszczącej.
 
– Po takiej wizycie zmienia się życie nie tylko dzieci, które przyjeżdżają do Polski, ale również gospodarzy, u których się one zatrzymują – twierdzi Laryssa Kowalczyk, która już trzykrotnie gościła u siebie Brave Kids. – Wszyscy stają się bardziej otwarci, tolerancyjni. Z kolei dzieci, które do nas przyjeżdżają, zaczynają rozumieć, że przykładanie się do nauki i pielęgnowanie pasji pomaga kształtować lepsze życie.
 
W trakcie wizyty dzieci w Polsce jest zawsze mnóstwo wzruszających momentów. Zwykle wszystkim trudno się rozstać po dwóch tygodniach. Zaprzyjaźniają się ze sobą także rodziny goszczące dzieci. Powstaje wiele przyjaźni, które trwają również po zakończeniu projektu. Tworzy się naturalna społeczność Brave Kids.
 
– Rodziny goszczące to wyjątkowi ludzie, o ogromnych sercach i dużej empatii – mówi Laryssa Kowalczyk. – Czasami podczas wakacji udaje im się odwiedzić dzieci w ich rodzimych krajach. Podczas takiego wyjazdu do Indii odwiedziliśmy goszczonych przez nas chłopców w kolonii artystycznej Kathputli w New Delhi. Ich rodzina przyjęła nas bardzo serdecznie, mimo wyjątkowo ubogich warunków w jakich żyją. Mamy wiele bezcennych wspomnień z tego czasu.
 
 
Po dwóch tygodniach spędzonych w różnych polskich miastach „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich koło Wrocławia, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Premiera 10 lipca we Wrocławiu.
 
W tym roku Brave Kids przyjadą nie tylko do polskich miast, ale również do Koszyc na Słowacji i do Borjomi w Gruzji. Udział w prowadzonych tam warsztatach artystycznych wezmą m.in. dzieci z Indii, Ukrainy, Brazylii oraz Polski. W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast.
 
Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu: http://www.bravekids.eu/pl/n/59
 
Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/
 
 
Opublikowane w: Czytelnia

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.