e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Rodzinne poznawanie stolicy – recenzja przewodnika "Spaceruj z dzieckiem! 30 pomysłów na spacer w Warszawie"

dodano: 03-12-2012
Spacery są nieodłącznym elementem macierzyństwa, no i dzieciństwa, rzecz jasna. Najpierw rodzice spacerują z niemowlętami w głębokich wózkach – wtedy szukają tras przyjemnych głównie dla siebie. Później chodzą z nieco większymi dziećmi w spacerówkach – wtedy ważne, by na drodze były place zabaw z piaskownicą i huśtawkami. Jednak nie samymi placami zabaw żyje człowiek, nawet ten mały, dlatego też warto pomyśleć o wyznaczeniu tras, na których znajdziemy również inne atrakcje.

Z pomocą mieszkańcom Warszawy, a także turystom przybywającym do stolicy z dziećmi, przychodzi niezwykły przewodnik pt. „Spaceruj z dzieckiem! 30 pomysłów na spacer w Warszawie”. Co w nim takiego niezwykłego? Otóż już spieszę z wyjaśnieniami. Po pierwsze tym różni się od zwyczajnych przewodników, że przeznaczony jest dla rodziców (dziadków, opiekunek itp.) z dziećmi (zalecany przez twórców projektu wiek to 3-8 lat). Po drugie – wyróżnia go forma – 30 dwustronnych kart, spakowanych w poręczne, tekturowe pudełko (w sam raz do torebki, a nawet większej kieszeni), a do tego mapka z zaznaczonymi miejscami, których poszczególne trasy dotyczą.

Każda karta, poświęcona konkretnej okolicy (Krakowskie Przedmieście i Łazienki Królewskie otrzymały po dwie karty, tyle tu interesujących miejsc), opracowana została wg bardzo przejrzystego schematu, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka zorientujemy się, co nas czeka na trasie. Po jednej stronie znajduje się plan sytuacyjny, a na nim numerki oznaczające poszczególne miejsca godne odwiedzenia/zobaczenia. Na samym dole zobaczymy numer trasy (ułatwia zlokalizowanie jej na mapie, szczególnie przydatny dla przyjezdnych), a także informację o przybliżonym czasie, potrzebnym na jej pokonanie. Po drugiej zaś stronie czeka na nas ogromna porcja informacji – poczynając od tego, w jakiej dzielnicy zlokalizowana jest dana trasa, poprzez opisy – proste i zwięzłe, przygotowane przez licencjonowaną przewodniczkę po Warszawie, aż po praktyczne wskazówki dotyczące odpłatności za wejście do obiektów oraz jakim autobusem można dotrzeć na miejsce i na którym przystanku wysiąść.

dosrodka2q

Największą atrakcją dla dzieci będzie z całą pewnością szukanie na trasie odpowiedzi na pytania znajdujące się na każdej karcie – takie wyzwanie zmotywuje do spacerowania każdego malucha. Gdy spacerowiczów dopadnie głód lub pragnienie, będą mogli zajść do jednej z zaznaczonych na mapach restauracji czy kawiarni.

dosrodkaq3

A na tych wszystkich, którzy już zaliczą 30 tras umieszczonych na kartach, czeka niespodzianka. Na stronie www.spacerujzdzieckiem.pl znaleźć można kolejne trasy do pobrania za darmo. Wygląda więc na to, że kolejnych kilka miesięcy można nic innego nie robić, tylko spacerować z kartami w dłoni, co oczywiście bardzo gorąco polecam!

Ewa Świerżewska

Spaceruj z dzieckiem! 30 pomysłów na spacer w Warszawie
Lidia Raś
Kreacja Graficzna: Agata Droga-Bazan
wyd. Sierra Madre, 2012
www.spacerujzdzieckiem.pl

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Umieszczone przez: Bunia sobota, 07 Czerwiec 2014 15:20
    FAJNE PROPOZYCJE!

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.