e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Przepis na genialne dziecko? - recenzja książki "Jak wydobyć geniusza ze swojego dziecka"

dodano: 12-03-2012
W czasach, gdy rodzice prześcigają się w tym, które dziecko robi szybciej to czy tamto, poradniki, jak zrobić z dziecka geniusza nie są żadnym zaskoczeniem - najlepiej by ów poradnik zawierał na to szybki przepis porównywalny z instrukcją usuwania awarii.

Osobiście dosyć sceptycznie podchodzę do tego typu publikacji, jednak tytuł książki „Jak wydobyć geniusza ze swojego dziecka” przykuł moją uwagę - głównie dlatego, że nie ma tam słowa "przerobić", "zrobić"... tylko właśnie "wydobyć". Publikacja jest godna uwagi, w przystępny sposób opisuje kolejne okresy w życiu dziecka zgodnie z Piagetowską teorią rozwoju człowieka.

Poszczególne rozdziały podzielone są na tematy zajęć z języka polskiego, przyrody i matematyki. Przykłady zajęć z dzieckiem, zamieszczone pod koniec każdego z rozdziałów są bardzo przystępnie opisane i łatwe do wykonania we własnym zakresie. Pokazane zostały różne metody pracy z dzieckiem; ułatwiające poznawanie świata, pozwalające na zaobserwowanie zjawisk przyrodniczych oraz ułatwiające naukę czytania i liczenia.

Zwłaszcza matematyka mnie mile zaskoczyła - bardzo często rodzice kładą nacisk na szybkie nabycie umiejętności czytania przez dziecko, chwaląc się, że: „Moje Dziecko to jak miało 4 lata czytało już sobie samo”. Mało który rodzic chwali się, że 4-letnia pociecha umie coś dodać czy odjąć, a przeliczanie do 10 jest traktowane jak rymowanka bez matematycznego sensu (czasami równie dobrze mogłoby to być 10 zupełnie przypadkowych wyrazów).

Poradnik zawiera liczne metody nauczania przeliczania i bardziej skomplikowanych operacji matematycznych - jest to na prawdę duży plus tej publikacji. Wiadomo - czym skorupka za młodu nasiąknie… - zaszczepienie zamiłowania do matematyki w połączeniu z wiecznie niezaspokojoną potrzebą poznawania świata pozwala na przezwyciężenie fali niechęci do przedmiotów ścisłych.

Część „polonistyczna” również jest dobrze opracowana, liczne przykłady i różne metody pozwalają na dostosowanie pracy z dzieckiem do jego osobniczych cech. Podane przykłady ćwiczeń są atrakcyjne zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka.

Tłumacz anglojęzycznej publikacji dostosował zamieszczone ćwiczenia do polskich rymowanek i wierszyków, co sprawiło, że dzieci mogą  ćwiczyć umiejętności w oparciu o znane rymowanki, zachowujące klasyczne rymy lubiane przez dzieci.

Przystępny układ rozdziałów, rozdzielonych pastelowymi oznaczeniami kart, ułatwia szybki dostęp do aktualnie poszukiwanego fragmentu książki.

Publikację oceniam bardzo pozytywnie i mogę ją polecić każdemu, kto chce pracować  z dzieckiem i każdemu dziecku również.

Basia Zalewska - pedagog i niania

Jak wydobyć geniusza ze swojego dziecka
Ken Adams
wyd. Publicat, 2011 

 

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.