e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Pożywne lekarstwo - recenzja książki „Te cudowne warzywa. Poznaj ich niezwykłą moc!!!”

dodano: 08-11-2014
Każdy z nas wie, że dzieci zadają bardzo dużo pytań na temat otaczającego je świata i oczywiście samego siebie. Na początku źródłem informacji są rodzice, a potem do tego grona dołączają książki czy Internet. Zwłaszcza w tak modnym temacie, jakim jest ostatnio zdrowe odżywianie. 

Książka Piotra Haraszewskiego pt. „Te cudowne warzywa. Poznaj ich niezwykłą moc!!!” na początku zadaje kilka pytań: Czy rzeczywiście powinienem pić mleko? Co mogę zrobić, aby codziennie mieć dużo siły? Dlaczego warto jeść owoce i warzywa? Jak fast foody wpływają na mój organizm? 
 
Książkowa historia rozpoczyna się od powrotu dzieci do szkoły. Brakuje wśród nich koleżanki Kasi, która bardzo poważnie zachorowała i nie będzie jej przez kilka miesięcy. Z tego powodu dzieci postanawiają ją odwiedzić. W domu Kasi spotykają jej ciotkę, która, chcąc wytłumaczyć im, skąd wzięła się ta choroba, musi dodatkowo opowiedzieć o możliwościach naszego ciała. Przede wszystkim tłumaczy, dlaczego organizm człowieka jest przystosowany do jedzenia roślin, a nie mięsa oraz w jaki sposób pojawiają się toksyny w naszym organizmie. Ostatecznie bohaterka Kasia wraca do szkoły po miesięcznej kuracji warzywami i owocami. 
 
Tytuł książki może sugerować, że to kolejna pozycja o konieczności dokładania do naszej diety warzyw i owoców. Jednak... porusza ona całkiem inny temat. W  bardzo przystępny sposób przekazuje fachowe zagadnienia z dziedziny żywienia oraz fizjologii. 
 
Książka została napisana z myślą o młodzieży i ich rodzicach. Myślę jednak, że można ją zaproponować także młodszym dzieciom zainteresowanym tym tematem. Posiada ona także ciekawe ilustracje w czarno-biało-zielonych kolorach. Przedstawiają ona zawsze opisywany problem na stronie, np. dzieci dzielące się jabłkami zamiast słodyczami. 
 
Z całego serca polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą zmienić sposób swojego żywienia i poszukują sprawdzonych, dogłębnych informacji. Książka ta wytłumaczy każdemu wszystkie trawienne procesy oraz pokaże produkty jakie warto jeść. 
 
Jest to wartościowa pozycja w literaturze związanej z prawidłowym żywieniem. 

Malwina Milian
 
Te cudowne warzywa. Poznaj ich niezwykłą moc!!!
Autor: Piotr Haraszewski
Ilustrator: fotolia.com
Wydawnictwo: VARSOVIA
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.