e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Błędy w wychowaniu dzieci – jakie błędy wychowawcze często popełniane są przez rodziców, jakie są ich konsekwencje i jak ich uniknąć?

dodano: 07-04-2014
Błędy w wychowaniu dzieci – jakie błędy wychowawcze często popełniane są przez rodziców, jakie są ich konsekwencje i jak ich uniknąć?

Rodzice kochają swoje dzieci, jednak ten fakt nie daje im gwarancji uniknięcia błędów - nie zawsze są w stanie świadomie kontrolować swoje zachowanie względem dzieci, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Specjaliści twierdzą, że nawet przysłowiowy “dobry rodzic” popełnia błędy co kilkanaście sekund. Jednak na co należy zwracać szczególną uwagę, aby ograniczyć ich ilość? Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice? Co zrobić, aby uniknąć ich konsekwencji?

Więcej
Słowa kluczowe:

Czy to prawda, że chłopcy mówią później? Porady logopedy

dodano: 24-03-2014
Czy to prawda, że chłopcy mówią później? Porady logopedy

Często słyszy się rozmowy dwóch mam: „Mój syn ma już trzy latka i nic nie mówi!”. Na co najczęstszą odpowiedzią jest: „Nie martw się chłopcy tak mają, oni zaczynają mówić później”. Bardzo często spotykam się z tym stwierdzeniem, że „chłopcy zaczynają mówić później” bądź, że: „dziecko do trzeciego roku życia nie musi mówić”.

Więcej

Przychodzi dziecko do dentysty - wywiad

dodano: 04-02-2014
Przychodzi dziecko do dentysty - wywiad

Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę u stomatologa? Rozmawiać z maluchem o tym, co czeka go na fotelu dentystycznym, a może zaskoczyć go tą wizytą, a później kupić zabawkę na pocieszenie?

Więcej
Słowa kluczowe:

Najlepszy przyjaciel malucha - smoczek - okiem psychologa i logopedy

dodano: 23-01-2014
Najlepszy przyjaciel malucha - smoczek -  okiem psychologa i logopedy

Najlepszy przyjaciel malucha? Największa zmora rodziców? Kim jest bohater tej historii? To stary, dobry smoczek, zależnie od regionu: “duda”, “cumel”, “moniuś” albo zasłyszane w regionie tarnowskim “gumiak”.

Więcej
Słowa kluczowe:

Dziecko w łóżku rodziców

dodano: 02-01-2014
Dziecko w łóżku rodziców

Czy wspólnego spania z dzieckiem należy się wstydzić? Do jakiego wieku wypada spać z maluchem? Kiedy warto z tym skończyć? Jak pogodzić role małżeńskie z byciem rodzicem? Jak to wszystko powinno wyglądać? Spróbujmy odpowiedzieć na powyższe pytania.

Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.