e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Pomóż zrobić pierwszy krok! - recenzja książki „Jak dzieci osiągają sukces. Nauka siły woli i ciekawości świata”

dodano: 04-12-2014
Osiągnięcie sukcesu przez dziecko dla jego rodziców jest bardzo ważne. Dziennikarz Paul Tough w książce „Jak dzieci osiągają sukces. Nauka siły woli i ciekawości świata” podsumował swoje podróże, podczas których zwiedzał przedszkola i szkoły. Przeanalizował setki metod wychowawczych i programów edukacyjnych. 
 
Autor jest pod wrażeniem działalności tamtejszych nauczycieli i pedagogów. Poprzez analizę biografii poszczególnych dzieci ukazuje, jak podjęte kroki pedagogiczne wpłynęły na ich dalsze życie. W szczególności zwraca uwagę na wpływ edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pokazuje, którzy rodzice w przygotowaniu do dorosłości popełniają błędy, a którzy osiągają sukces. Udowadnia, że tzw. trudne dzieciństwo nie jest wyznacznikiem niepowodzeń w przyszłości. 
 
Pomimo że w książce opisane są amerykańskie realia, polski czytelnik może wyciągnąć wiele wniosków. Między innymi o jednym z nich mówi ostatnie zdanie w książce, które może stać się maksymą: „Każdemu z nich ktoś pomógł zrobić pierwszy krok”.
 
Jest to bardzo wartościowa lektura. Z pewnością pomoże rodzicom w zmianie swoich metod wychowawczych. Natomiast nauczycielom pokaże założenia systemu edukacji w innym kraju. 
 
Malwina Milian
 
Jak dzieci osiągają sukces. Nauka siły woli i ciekawości świata
Paul Tough 
przeł. Anna Nowak
wyd. Nasza Księgarnia, 2014
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.