e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Oko w oko. Wpływ kontaktu wzrokowego z matką na rozwój kontroli uwagi w pierwszym roku życia dziecka

dodano: 12-01-2018
Zapraszamy, 23 stycznia 2018 r. o godz. 15:15, na Wtorek Naukowy, na którym dr Alicja Niedźwiecka opowie o wpływie kontaktu wzrokowego z matką na rozwój kontroli uwagi w pierwszym roku życia dziecka. Zagadnienie to zostało opisanewraz ze współautorami z Pracowni Neurokognitywistyki Rozwoju – Babylab (Sonia Ramotowska i dr hab. Przemysław Tomalski) w badaniu, które w 2017 roku ukazało się w Child Development, co stanowi godne doceniania osiągnięcie i było honorowane nagrodą rektora.  

 
Uznaliśmy, że tematyka nadchodzącego spotkania może Państwa zainteresować. Wtorki Naukowe to spotkania otwarte, które prowadzone są z sukcesem od  2002 roku. Podczas nich pracownicy Wydziału i zaproszeni goście z innych uczelni dzielą się wynikami swoich ostatnich badań i przemyśleń teoretycznych.
 
W załączniku znajduje się plakat reklamujący nadchodzący Wtorek Naukowy.
 
O badaniu:

Kontrola uwagi to ważna umiejętność, która wyłania się w pierwszym roku życia dziecka. Jej prekursory w rozwoju są jednak słabo poznane. W prezentowanym badaniu sprawdzono, czy uwaga wzrokowa podczas interakcji rodzic-dziecko w wieku 5 miesięcy przewiduje zdolność do kontroli uwagi w wieku 11 miesięcy (N = 55). Czas trwania uwagi wzajemnej został zmierzony w trakcie zabawy w wieku 5 miesięcy, a kontrola uwagi została zmierzona za pomocą zadania eyetrackingowego w wieku 5 i 11 miesięcy. Okazało się, że czas trwania uwagi wzajemnej w wieku 5 miesięcy przewidywał zdolność do kontroli uwagi w wieku 11 miesięcy. Dłuższy czas uwagi wzajemnej przekładał się na wyższą kontrolę uwagi u niemowlęcia. Wyniki te ukazują znaczenie diadycznych zachowań interakcyjnych w rozwoju zdolności uwagowych we wczesnym okresie życia.
 
Więcej informacji:
http://psych.uw.edu.pl/ogloszenia/wtorki-naukowe/
https://www.uw.edu.pl/zbadali-uwage-niemowlat/
Opublikowane w: Archiwum Wydarzeń

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.