e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Niewinny świadek czy groźny przestępca? – warsztaty popularno-naukowe dla dzieci Baylab

dodano: 13-07-2017
Soboty 8, 15, 22 i 29 lipca to w Salonie popularno-naukowym Baylab firmy Bayer w Al. Jerozolimskich 158 czas wtajemniczania najmłodszych w fascynujące tajemnice układu odpornościowego. Tym razem warsztaty koncentrują się na alergii.

 
Ta uznawana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych. Dzieci spotykają się z tym pojęciem na co dzień – uczulenie na pyłki, sierść domowych pupili, alergie pokarmowe to zjawiska, które najmłodsi znają ze swojego otoczenia. Dlaczego powstaje i na czym polega reakcja alergiczna? Jak wygląda roztocze? Czy katar to zawsze oznaka przeziębienia? Warsztaty pomogą znaleźć odpowiedzi na te pytania. Dzieci dowiedzą się też, że coś, co potocznie nazywane jest uczuleniem na sierść kota czy psa, w rzeczywistości jest alergią na złuszczony naskórek, znajdujący się w sierści domowych pupili oraz białko, zawarte w ich ślinie lub moczu.
 
Warsztaty pomogą zrozumieć dzieciom istotę alergii. Pojęcia takie, jak układ immunologiczny, limfocyt, alergen, antygen zostaną przedstawione w sposób prosty, zrozumiały i dostosowany do wieku uczestników. Jedną z atrakcji będzie gra zespołowa, podczas której najmłodsi wcielą się z rolę komórek – każdy z trzech zespołów będzie miał inne zadanie do wykonania, podobnie jak dzieje się to podczas reakcji alergicznej w organizmie. Kolejnym elementem będzie moduł „detektyw przy mikroskopie”, pozwalający obejrzeć niektóre z 700 znanych alergenów.
 
Na zajęcia - wypełnione ćwiczeniami, aktywnościami i wspólnym odkrywaniem fascynujących zagadnień – zapraszamy dzieci od 8 roku życia. Każdy z małych uczestników będzie mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec, wkładając specjalny fartuszek laboratoryjny – co jest ogromnym przeżyciem. Udział jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji:

https://baylab.bayer.com.pl/en/baylab/index.php?r=rezerwacje/createUser

 
 
Opublikowane w: Archiwum Wydarzeń

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.