e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Nauka j. angielskiego przez zabawę - aplikacja

dodano: 17-12-2013

Młodzi krakowscy przedsiębiorcy z firmy Bizo Mobile wydali właśnie na światowy rynek nowatorską aplikację do nauki angielskiego na telefonie komórkowym – Lingo Games.  Aplikacja jest połączeniem nauki metodą tradycyjną z grami zręcznościowymi, co sprawia że nauka angielskiego słownictwa jest szybka i przyjemna. Aplikację udostępniono całkowicie za darmo!

Uczący się języka obcego często narzekają, że tradycyjna forma nauki słownictwa jest nudna i monotonna, przez co tracą motywacją do codziennej i systematycznej pracy. Lingo Games rozwiązuje ten problem, poprzez urozmaicenie nauki popularnymi grami zręcznościowymi m.in. znanym i lubianym wężem.

Lingo Games skierowana jest głównie do ludzi młodych – uczniów i studentów. Pozwala nauczyć się 7500 najczęściej używanych angielskich słów (wkrótce 16000), które podzielone są na 19 kategorii tematycznych i 3 poziomy trudności. Do każdego słowa dołączono wymowę nagraną przez native speakerów z Wielkiej Brytanii. Aplikacja sama układa harmonogram nauki na kolejne dni i powtarza słowo w odpowiednim momencie.

Aplikacja zawiera 8 specjalnie zaprojektowanych gier edukacyjnych. ‘Snake’ (wąż) to gra, w której zadaniem użytkownika jest ułożenie poprawnego angielskiego słowa poprzez zjedzenie liter w odpowiedniej kolejności. Natomiast w grze ‘Bomber’ użytkownik musi obronić miasto przed bombardowaniem. Żeby to zrobić należy zestrzelić bombę z poprawnym angielskim tłumaczeniem danego słowa.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości twórcy aplikacji przeprowadzili testy w Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 w Krakowie. Pozytywne reakcje uczniów tej szkoły, pozwalają twierdzić, że taka forma nauki jest bardzo atrakcyjna dla młodych ludzi.

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play, link do pobrania znajduje się na stronie www projektu: www.lingo-games.com. Już w pierwszych dniach od premiery aplikacja otrzymuje bardzo dobre komentarze i oceny od użytkowników sklepu z aplikacjami na telefony z systemem Android.

Twórcy z firmy Bizo Mobile zapowiadają stały rozwój aplikacji, dodanie kolejnych gier edukacyjnych służących utrwalaniu słownictwa. Planują również wydanie podobnych aplikacji do nauki języków, takich jak rosyjski, hiszpański, niemiecki czy francuski. Ma to nastąpić na początku 2014 roku.

Opublikowane w: Archiwum

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.