e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Minu" w Kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom z tygodnikiem „Polityka”

dodano: 10-08-2017
Holenderska pisarka dla dzieci Annie M.G. Schmidt, autorka kultowych książeczek o Julce i Julku, na świecie znana jest głównie dzięki niezwykłej, przetłumaczonej na kilkanaście języków „Minu”. Bo w „Minu” nie można się nie zakochać – tak jak w jej tytułowej bohaterce, dziewczynie, która jeszcze niedawno była… kotką.
 
Jest urocza – po kociemu łasi się i mruczy (wywołując tym niekiedy lekkie zgorszenie), świetnie chodzi po dachach i – co najważniejsze – nadal pamięta koci język. Od wszędobylskich kotów zdobywa więc informacje o mieszkańcach miasteczka i rozmaitych sprawach, którymi dzieli się z nieśmiałym Tobiaszem, redaktorem lokalnej gazety. Dzięki zorganizowanej przez siebie kociej agencji prasowej Minu poznaje pilnie strzeżone tajemnice i… prawdziwą naturę ludzką. A Tobiasz? Czy odważy się sprzeciwić opinii publicznej i elicie miasteczka w imię prawdy?
 
Warto popatrzeć na nasz świat oczami Minu – dziewczyny-kotki, której niełatwo podjąć decyzję, czy zostać wśród ludzi (gdzie tak trudno walczy się z kłamstwem, fałszem, plotką), czy wrócić do świata kotów.
 
„Minu” została nagrodzona Srebrnym Rysikiem w konkursie na najlepszą niderlandzką książkę dla dzieci. A jej autorka w 1988 roku odebrała Nagrodę H. Ch. Andersena z rąk samej Astrid Lindgren.
 
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 8.
 
Kolekcja Cała Polska czyta dzieciom – literackie perły dla dzieci i młodzieży
 
Minu
Annie M.G. Schmidt
przeł. Joanna Borycka-Zakrzewska
wyd. Polityka, 2017
wiek: 8+
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.