e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Konferencja „Dzieci Wolne od stresu” we Wrocławiu już w listopadzie

dodano: 10-10-2017
Każdego dnia nasze dzieci stają oko w oko z czymś, czego nie potrafią nazwać, pokazać, czy dokładnie opisać. W szkole, w przedszkolu, na podwórku, w czasie beztroskiej z pozoru zabawy. To stres –złodziej beztroski, szabrownik tego, co przypisane winno być dzieciństwu.


Oczekiwania i wymagania, jakie my dorośli stawiamy przed naszymi smykami, przerasta maluchy na tyle, że zaczynają wysyłać pewne sygnały. Czy zawsze mogą liczyć na pomoc z naszej strony? Czy oby nie odsuwamy od siebie problemu powszechnym: to mnie nie dotyczy? Cóż bardziej pragną rodzice od szczęścia swojego potomstwa? Pytanie zdaje się retoryczne, a jednak zastraszająco szybko powiększająca się grupa dzieci ze stanami lękowymi, kłopotami ze snem, problemami z koncentracją, jest dowodem na to, że jesteśmy głusi na ich nieme wołania. Jest potwierdzeniem, że nie szukamy powodów, dla których nasze dziecko obgryza paznokcie, czy moczy się w nocy.

To na nas dorosłych spoczywa odpowiedzialność za nasze dzieci. Musimy zrobić wszystko, aby one potrafiły radzić sobie ze stresem, by miały szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Stąd pomysł, by zaprosić ludzi, jak choćby Wojciech Eichelberger, czy Dagmara Skalska, którzy bogaci w doświadczenie i umiejący poruszać się w przestrzeni, gdzie stres nie raz dominuje, podzielili się swoimi praktykami i znajomością tematu. Dlatego Fundacja Kraina Inspiracji wraz z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu zapraszają pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów, nauczycieli, a szczególnie rodziców na konferencję DZIECI WOLNE OD STRESU. Już 25 listopada we Wrocławiu. Szczegóły i zapisy na https://evenea.pl/imprezy/konferencje/wroclaw/konferencja-dzieci-wolne-od-stresu-167445/?source=directory  i  www.dzieciwolneodstresu.com .

Liczymy na Waszą obecność, niech nasze dzieci nie będą dla nas obojętne!
Opublikowane w: Czytelnia

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.