e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

I tak warto żyć! - recenzja książki „Pomocy, jestem tatą!” Leszka K. Talko

dodano: 25-06-2015
Spojrzenie na książkę "Pomocy, jestem tatą!" Leszka K. Talki damskim i męskim okiem!

Damskim okiem:
 
Wydawać by się mogło, że w poradnikach opisali już wszystko. Jak być dobrą mamą, jak być dobrym tatą, jak odczytywać dziecięce sygnały... i tak dalej, i tak dalej... Jednak w tej tematyce, moim zdaniem niestety, mało jest jeszcze pozycji dla taty. 

Z pomocą przychodzi z pewnością Leszek K. Talko z „Pomocy! Jestem tatą!”. W prosty i ironiczny sposób autor przedstawia rodzicielską rzeczywistość. Początkowo opisane sytuacje mnie, jako kobietę, zdenerwowały, przecież my kobiety nie możemy takie być! Jednak... po chwili refleksji, musiałam przyznać autorowi rację.

W tej książce, każdy tata, znajdzie odpowiedzi na swoje wątpliwości oraz w pewnych kwestiach ostatecznie zostanie pozbawiony złudzeń – przykład: „Producenci samochodów robią wozy dla singli albo dla ojców rodzin. Te pierwsze są fajniejsze. Te drugie są zaś duże, mają wielki bagażnik mieszczący wszystkie niezbędne dziecku rzeczy. A przyspieszenie? No cóż. Zapomnij o czymś takim”. 

Książkę tę polecam każdemu mężczyźnie i kobiecie, aby dobrze wiedzieli, co ich czeka. Jest to istna instrukcja obsługi. To książka o dzieciach, kobietach i mężczyznach. Zwariowany jest ten rodzicielski świat, ale i tak warto żyć!

Malwina Milian 

Męskim okiem – refleksyjnie po przeczytaniu książki :

Podobno każdy z nas o niczym innym nie marzy, jak tylko o dzieleniu się ukochaną kobietą z jakimś małym kimś. O nieprzespanych nocach spędzonych... nie, nie z żoną, tylko w poczekalni u lekarza. Podobno stając się ojcem, należy zapomnieć o udanym wszystkim – brzmi to tym bardziej tragiczniej, im bardziej myślisz, że masz wszystko poukładane. O sportowym aucie kipiącym mocą, na które to przecież musiałeś tyle tyrać, lepiej też zapomnij, a najlepiej je sprzedaj. Koszmar? 

Pamiętaj, że rodzinne auta też potrafią „zwijać asfalt”, a chaos jest lepszy niż ład. Pamiętaj, każde auto kiedyś porysują albo ukradną. Relacje z żoną zawsze mogą być lepsze, a pieniędzy... i tak nigdy nie zarobisz dostatecznie dużo. 

Zastanowiłeś się kiedyś, że możesz na nowo zobaczyć w sobie kim naprawdę jesteś ? Jak patrzy na ciebie twoja kobieta, gdy śpisz i... pewnie chrapiesz? Pomyśl o bezkarnym kupowaniu nowych gier wideo, zdalnie sterowanych samochodów; o lekcjach gry na gitarze i tych setkach innych małych szczęść, o których chyba już zapomniałeś. 

Książka przypomina, że nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Z drugiej strony, porusza inny ważny temat – po co ci paczka ciasteczek, skoro możesz mieć całą cukiernię? Nagle okaże się, że nie musisz mieć super wyników w pracy, a staniesz się bohaterem. Otwiera się przed tobą ukryta droga ninja. Możesz przedłużyć linię życia i pokazać wszystko, co sam zobaczyłeś, całe piękno świata tej małej latorośli. Możesz ją wszystkiego nauczyć – a to chyba bezcenne, prawda? 
 
Adam Milian
 
Pomocy, jestem tatą!
Leszek K. Talko 
Wydawnictwo Znak emotikon 
Kraków, 2015
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.