e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Fenomen szkół waldorfskich - recenzja książki "Waldorfski program nauczania. Cele i zadania edukacyjne oraz treści nauczania"

dodano: 13-06-2013

Jak wiadomo, czasy się zmieniają, a wraz z nimi nowe metody i treści w nauczaniu. Czasem powraca się do tych metod, z których korzystano kiedyś. Właśnie tak stało się ze szkołami waldorfskimi stworzonymi przez Rudolfa Steinera.


Dobrym źródłem wiedzy o tej awangardowej metodzie jest książka napisana pod redakcją Martyna Rowsona i Tobiasa Richtera pt. „Waldorfski program nauczania. Cele i zadania edukacyjne oraz treści nauczania. Wersja angielska”.

Książkę tę, mimo dużej ilości stron, czyta się szybko i z zaciekawieniem. Poruszone w niej kwestie są kwintesencją fenomenu waldorfskich szkół, których do tej pory w Polsce, jak i na świecie jest jeszcze mało.

Publikacja rozpoczyna się od podstawowych informacji na temat tego sposobu edukacji. Następnie przedstawione zostały fazy rozwoju dziecka i metodyka nauczania. Posiadając tę wiedzę czytelnik jest gotowy, aby zgłębiać dalej wiedzę : ewaluację i ocenianie, samorządy, program nauczania przedszkolnego, horyzontalny program nauczania, wertykalny program nauczania (gdzie opisany jest dokładnie każdy przedmiot szkolny).

Chciałabym polecić tę książkę rodzicom, którzy stają przed wyborem, do jakiej szkoły posłać swoje dziecko. Może ta szkoła akurat będzie działać według waldorfskiego planu? Zachęcam także do czytania te osoby, które będą pracowały lub już pracują z dziećmi. Znajdą w książce nowe pomysły na atrakcyjne zajęcia, nie tylko dla małych dzieci, ale i nastolatków.

Malwina Musiałek - ukończyła Pedagogikę opiekuńczo - resocjalizacyjną na Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.W trakcie studiów ukończyła kurs języka migowego. Obecnie studentka Terapii pedagogicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od wielu lat działa jako harcerka i wolontariuszka. Obecnie pracuje jako opiekunka dziecięca w placówce w Gdyni. Wokalistka amatorka i animatorka czasu wolnego. W wolnych chwilach planuje wycieczki, zabawy i bajki dla dzieci.


"Waldorfski program nauczania. Cele i zadania edukacyjne oraz treści nauczania"
Pod redakcją Martyna Rawsona i Tobiasa Richtera
Oficyna Wydawnicza "Impuls", Kraków 2011

Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.