e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Felietony

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Często odwiedzam Egodziecka.pl, by poczytać i doszkolić się z macierzyństwa."

    Iwona - mama rocznej Natalii, Kraków

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Równo i sprawiedliwie

dodano: 23-04-2012
Kolacja. Został ostatni pierniczek, chętnych na niego jest dwoje dzieci. Kroję go z aptekarską dokładnością, ale i tak  chwilę później wysłuchuję pretensji: “Ona ma większy kawałek, ja chciałem ten większy!”. Udowadnianie, że kawałki są idealnie równe przypomina rozmowę ślepego z głuchym.
Więcej
Słowa kluczowe:

W Danii śmierci nie odnotowano

dodano: 11-04-2012
Gdy tylko pojawia się zapowiedź śmierci w postaci starości, wysyła się ją w trybie przyśpieszonym do izolowanych miejsc: ekskluzywnych domów starców. Potem telegram, krótka wizyta na cmentarzu, który wygląda jak zadbany parczek i sprawy nie było. Kto widział śmierć? W zasadzie nikt oprócz lekarza rodzinnego stwierdzającego zgon i pracownika firmy pogrzebowej. A to zbyt mało świadków, by potwierdzić prawdziwość zdarzenia.

Więcej
Słowa kluczowe:

Z radością na co dzień

dodano: 29-03-2012
Bycie w domu z dzieckiem ma trochę wad - nie będę kłamała, że ich nie ma. Najbardziej brak mi   innych dorosłych do towarzystwa i rozmowy, a Małej innych Małych do zabawy... i rozmowy. Są dni pełne irytacji i złości. Całe dni deszczu i ponurej aury, unieruchamiające Małą i mnie w domu, doprowadzają do tego, że nawet najfajniejsze zabawy czasami stają się nudne i przewidywalne.

Więcej
Słowa kluczowe:

Różowe dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców?

dodano: 27-03-2012
Jakiś czas temu chciałam kupić Klarze piłkę. Nie zastanawiałam się nad tym, jakiego ona ma być koloru. Chciałam jedynie, aby była okrągła, no i aby mogła się nią bawić dwulatka. Weszłam do sklepu. Tam niby duży wybór: piłki małe i duże, z plastiku i z gąbki, lżejsze i cięższe. Ale jeżeli chodzi o kolory, do wyboru były dwa: piłki czarne, w samochody z filmu „Cars”- ewidentnie dla chłopców. Dziewczynki natomiast miały nawet większy wybór, bo mogły kupić różową piłkę w księżniczki Disneya, lub też równie różową piłkę z kotkiem Hello Kitty.
Więcej
Słowa kluczowe:

Dobry wieczór Państwu

dodano: 26-03-2012
Przynajmniej raz w tygodniu zostaję popołudniu sama z dziećmi. Rano tego dnia pracuję, wieczorem więc „odrabiam” poranną nieobecność. Nikomu, kto ma dzieci, nie muszę tłumaczyć, jak ciężkie bywa ogarnianie pociech w porze wieczornej – kolacja, mycie, sprzątanie, układanie do spania.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.