e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Felietony

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Równowaga bliskości

dodano: 05-06-2012
O rodzicielstwie bliskości słyszał prawie  każdy współczesny rodzic. Nawet jeśli nie wie, że słyszał, z pewnością kojarzy chusty, długie karmienie piersią, wspólne spanie, a może i lubiącego wybór bobasa*? Rodzicielstwo męczeństwa - tak bywa postrzegane. Ona – matka z zapuchniętymi oczami, włosami, które nie pamiętają fryzjera, on – mężczyzna, który “stracił” żonę w chwili porodu, a może i wcześniej. I ono – dziecko-potwór, wychowywane bezstresowo, cokolwiek to znaczy, bez skrupułów zagarniające przestrzeń życiową rodziców.

Więcej
Słowa kluczowe:

Życie z terrorystą, czyli matka z syndromem sztokholmskim

dodano: 10-05-2012
Syndrom sztokholmski to wytwarzanie się więzi emocjonalnej pomiędzy zakładnikami a napastnikami, obserwowane często, gdy zakładnicy są przetrzymywani przez długi czas w warunkach emocjonalnego napięcia (Słownik psychologii, Reber, 2000). Brzmi znajomo? Po pierwsze, bycie rodzicem łączy się z niemal ciągłym napięciem emocjonalnym. Po drugie, niewątpliwie pomiędzy rodzicem a dzieckiem wytwarza się więź emocjonalna. Po trzecie, dziecko wprawdzie nie trzyma nas na muszce, ale... jest zaskakująco skuteczne w wymuszaniu, żądaniu, zniewalaniu.. Jakże często rodzice nazywają swoje dzieci „małym terrorystą”.

Więcej
Słowa kluczowe:

Budzenie potworów - O książce "Jak wyhodować potwora – antyporadnik dla rodziców" Hanny Nikodemskiej El Tairy

dodano: 07-05-2012
Budzenie potworów - O książce "Jak wyhodować potwora – antyporadnik dla rodziców" Hanny Nikodemskiej El Tairy
Prowokacyjny tytuł i zabawna okładka wzbudzają sympatię – wśród zalewu poradników typu „jak być powinno” książka Hanny Nikodemskiej El Tairy z pewnością wyróżnia się i sporo obiecuje. Przede wszystkim ważne treści - podane w lekkiej, paradoksalnej i dowcipnej formie. Niestety, zawartość więcej niż rozczarowuje: momentami przeraża, momentami podtruwa czytelnika, kończąc się wielce wymownym cytatem z Siddharthy „(…) przynajmniej nie umarliśmy. /dlatego/ Dziękujmy”. Wielkie dzięki!

Więcej
Słowa kluczowe:

Kocham – dbam o bezpieczeństwo!

dodano: 01-05-2012
Przedłużony aż o cały tydzień weekend trwa, a ja spędzając aktywnie czas (sama i z rodziną) – oczom i uszom nie wierzę!

Więcej
Słowa kluczowe:

Lwicą być

dodano: 30-04-2012
Ile razy zdarzyło ci się, że zupełnie obcy człowiek, spotkany na ulicy, komentuje to, jak zachowujesz się wobec własnego dziecka albo cię poucza?

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.