e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Felietony

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Często odwiedzam Egodziecka.pl, by poczytać i doszkolić się z macierzyństwa."

    Iwona - mama rocznej Natalii, Kraków

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Porozmawiaj z nią

dodano: 08-10-2012
Odkąd pojawiła się w naszym domu Najmłodsza, Średnia nieustannie wybudza ją z drzemek. Zazwyczaj kręci się gdzieś “przypadkiem” koło śpiącej, szturcha ją, głaszcze po twarzy, podaje lalki... wtedy Najmłodsza się budzi, a że budzi się za wcześnie, jest niezadowolona i głośno daje temu wyraz.
Matki to nie uszczęśliwia, rzecz jasna.


Więcej
Słowa kluczowe:

Rodzic też człowiek, czyli mama i tata sami na wakacjach

dodano: 26-08-2012
Raz na jakiś czas w życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, gdy wymęczony całorocznym kieratem praca-dom-praca, postanawia naładować swoje wyczerpane akumulatory. I tu pojawia się problem, bo z której strony by na to nie spojrzeć (nawet od spodu), myśląc o wakacjach z dziećmi, słowa relaks czy odpoczynek jakoś nie przychodzą do głowy, a jeśli już, to plasują się gdzieś na szarym końcu długiej listy skojarzeń.

Więcej
Słowa kluczowe:

Między słowami

dodano: 08-08-2012
Każdy, kto zbyt dosłownie czyta wypowiedzi dzieci, skazany jest na frustrację. No, niestety, dzieci uczą się dobierać słowa, uczą się, jaką reakcję dane słowo wywołuje, uczą się wagi słów. Czasem to może zaboleć, dlatego lepiej być niespecjalnie wrażliwym.

Więcej
Słowa kluczowe:

Historia histerii

dodano: 09-07-2012
W swoim rodzicielstwie staram się kierować intuicją i szacunkiem do dzieci, lubię jednak znajdować odzwierciedlenie intuicyjnych rozwiązań w teoriach naukowych. Lubię dowiadywać się,  jakie możliwości posiada dziecięcy mózg, lubię zagłębiać się w psychologię rozwojową. To daje mi często poczucie, że moje postępowanie nie jest jakimś zabobonem, ale ma swoje uzasadnienie.

Więcej
Słowa kluczowe:

Świadoma mama – spełniona mama

dodano: 06-06-2012
Świadoma mama – spełniona mama
Trzy godziny upłynęły jak z przysłowiowego bicza strzelił, spotkanie przerywane herbatą lub kawą i rozmowami w gronie „brzuchatych”, zakończone. A ekipa dziewczyn Świadomej Mamy może sobie pogratulować świetnej inicjatywy i jakże pomocnych, ciekawych i obfitujących w upominki spotkań.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.