e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Felietony

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Ekorodzic "wie lepiej' cz.2

dodano: 24-01-2013
Ekorodzic "wie lepiej' cz.2
Jak podchodzisz do narzucania swojej woli? Zjedz to! Umyj ręce! Posprzątaj zabawki! Koniec zabawy! Bla bla bla. Mam wrażenie, że niektórzy z nas mają zaprogramowane w swoim kodzie DNA narzucanie swojej woli, i jeśli nie do partnera/partnerki, szefa, sąsiada to daje to uwidacznia się to w stosunku do swoich DZIECI!

Więcej
Słowa kluczowe:

Bez kłótni proszę!

dodano: 15-01-2013
Średnio trzy razy w tygodniu przemyka mi przez głowę myśl, że sensem życia moich dzieci jest kłócenie się między sobą. Jeszcze bowiem dobrze nie przetrą oczu rano, a zaczynają spory o to, jaką płytę włączyć. Potem jest chwila spokoju, bo śniadanie upływa pod znakiem ścisłych rytuałów, oznaczonych miejsc i sprzętów przypisanych do konkretnych osób. Jednak już po zaspokojeniu głodu zaczynają znów: To moja lalka, ja się bawię tym autem, chcę oglądać tę bajkę, popchnąłeś mnie, krzyknęłaś na mnie, masz za swoje, ona mnie ugryzła, ja chciałam grać w tę grę, teraz była moja kolej, zejdź z mojego łóżka...

Więcej
Słowa kluczowe:

"Dzieci i ryby głosu nie mają", czyli inaczej o Ekorodzicielstwie cz. 1

dodano: 17-12-2012
"Dzieci i ryby głosu nie mają", czyli inaczej o Ekorodzicielstwie cz. 1
Czy z chwilą pojawienia się małego człowieka na świecie, stajemy się bardziej ekologiczni? Jeśli tak, to podstawą tego może być wzrost świadomości odnośnie  wszechotaczającej „chemii” i chęć budowania poczucia bezpieczeństwa. Chcemy dać naszemu dziecku bezpieczny start w życiu, naturalny, ekologiczny, organiczny, bliski. A więc mowa o chustonoszeniu, pieluszkach wielorazowych, naturalnych kosmetykach, środkach myjących i piorących orzechach. Czy to wszystko?

Więcej
Słowa kluczowe:

Każda mama ma swoje role do odegrania…

dodano: 26-11-2012
Każda z nas ma wiele ról do odegrania w swoim życiu, bez liczenia można wymienić: córka, przyjaciółka, pracownik/przedsiębiorca, partnerka/żona, kochanka i kiedy dochodzimy do roli matki, nagle okazuje się, że świat się przewartościował, że to, co było dla mnie ważne kilka miesięcy temu, dziś „mam w nosie”, coś, co kiedyś dużo dla mnie znaczyło, nagle straciło sens…

Więcej
Słowa kluczowe:

Nauka dzielenia

dodano: 19-11-2012
Kiedyś usłyszałam, że dzieci należy utrzymywać przy życiu i nie przeszkadzać im w rozwoju. Z dnia na dzień coraz mocniej odkrywam głębię tego stwierdzenia i doświadczam, jak bliskie jest życiu.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.