e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Felietony

Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Szkoła - Funkcjonować czy być?

dodano: 11-06-2014

Mam niedoparte wrażenie, że współczesny świat jest miejscem, gdzie znaczenie słowa edukacja i wychowanie mają ze sobą  już coraz mniej wspólnego. Chciałabym poddać krytycznej analizie wydźwięk tych dwóch zagadnień, które niewątpliwie są kojarzone ze szkołą,  socjalizacją wtórną oraz rozwojem osobowości.

Więcej
Słowa kluczowe:

Po co dzieciom muzyka?

dodano: 17-02-2014
Po co dzieciom muzyka?
Niektóre z dzieci w absolutnym skupieniu przymykają oczy i zastygają w bezruchu, kierując na przemian jedno i drugie ucho w stronę źródła dźwięku. Inne – przyglądają się z zaciekawieniem albo podskakują do góry, kręcą biodrami czy przestępują z nogi na nogę, wydając z siebie rozmaite dźwięki. To jest ich naturalna ekspresja, a muzyka do niej jak najbardziej zachęca...
Więcej
Słowa kluczowe:

Darmowe doładowanie

dodano: 12-10-2013
Jako dziecko jeździłam z mamą i dwójką rodzeństwa co roku nad morze. Uważałam wtedy te wyjazdy za świetny wypoczynek dla całej naszej czwórki. Oczywiście odkąd  mam własne dzieci, inaczej rozumiem wypoczynek. I na pewno samotny wyjazd z trójką dzieci nie łapie się do tej kategorii.
Więcej
Słowa kluczowe:

Bezkarnie cz. IV – Konsekwencje

dodano: 25-07-2013

Na samiutkim szczycie naszej piramidy znajdują się konsekwencje. Jeśli pokonywaliśmy kolejne jej etapy z należytą sumiennością, rzadko kiedy docieramy na szczyt. Ale zdarza się.

Więcej
Słowa kluczowe:

Bezkarnie, cz. III - Pokusa ukarania

dodano: 23-06-2013

Znamy już granice, zaakceptowaliśmy uczucia, za sobą mamy próby podejmowania współpracy z dzieckiem... Jeśli sytuacja wciąż nie daje się rozwiązać, jakiś problem uporczywie powraca – może pojawić się pokusa ukarania dziecka. W końcu tyle wysiłku włożyliśmy w tłumaczenie, pokojowe nastawienie, tyle dobrej woli, a nic nie działa!

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.