e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„Dobre i złe przyjaźnie” - recenzja książki

dodano: 07-02-2017
Podobno przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaka może przytrafić się człowiekowi. Niełatwo jednak znaleźć jest tę prawdziwą. Niełatwo jest w życiu bez niej, ale często i z nią. Jak ją znaleźć, jak rozpoznać, a potem pielęgnować? 

„Dobre i złe przyjaźnie” to nie jest lektura do czytania jednym tchem. To lektura do przemyśleń i rozmów o sile i potrzebie przyjaźni. To raczej poradnik, choć napisany bardzo przejrzystym i prostym językiem, bez skomplikowanej psychologicznej terminologii.

Co musisz wiedzieć, zanim się zaprzyjaźnisz? Jak brzmi dziesięć cech prawdziwej przyjaźni? Jak o nią dbać? Jak sprawdzić, jakim jesteś człowiekiem i przyjacielem? Czy przyjaźń to uczucie na całe życie?

Jakie są cechy i zachowania utrudniające zawieranie przyjaźni? Jak wykorzystać te wszystkie zdobyte informacje? 

Dr Elzbieta Zubrzycka, psycholog, terapeuta i autorka książek, bierze czytelnika za rękę i powoli, szczegółowo i bardzo skrupulatnie, oprowadza po świecie poruszającym zagadnienie przyjaźni. Oprowadza poprzez wyjaśnienia, definicje i rozważania, ale również poprzez autentyczne przykłady z życia. Zachęca do czytania, wypisywania i wypełniania ankiet, do rysowania i dedukowania a tym samym do czynnego uczestnictwa w rozumieniu istoty zjawiska. Radzi i przestrzega. Robi to z wielkim wyczuciem, w sposób delikatny, ale sugestywny i bardzo obrazowy.

Książka w formie poradnika, mnóstwo w niej podkreśleń, tabelek i miejsc do notowania własnych przemyśleń. Wydana bardzo estetycznie przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Kredowy papier, poręczny format, ekspresyjne, choć często symboliczne ilustracje autorstwa Anny Błaszczyk oraz zróżnicowana i pogrubiona miejscami czcionka sprawiają, że już w momencie kartkowania mamy świadomość wartościowej lektury.

Zachęcam więc do zapoznania się z zagadnieniem przyjaźni. To pouczająca publikacja, nie tylko dla dzieci wkraczających w świat wartości, ale również dla dorosłych. 
 
Iwona Pietrucha – nauczycielka przedszkola

Dobre i złe przyjaźnie
Elżbieta Zubrzycka
il. Anna Błaszczyk
wyd. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2016
wiek 7+
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.