e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem

dodano: 15-05-2017
Jednym z kluczowych czynników w nauce czytania jest dobór odpowiednich do wieku dziecka metod oraz materiałów. Specjaliści z zakresu edukacji przedszkolnej nie ustalają dolnej granicy, kiedy można rozpocząć naukę czytania, jednak na pewno warto pamiętać, że na tym etapie rozwojowym podstawową aktywnością dziecka jest zabawa. Zatem jeśli planujemy rozpocząć naukę czytania, to zadbajmy o to, żeby miała ona atrakcyjną dla naszej pociechy formę. 

Propozycją, która spełnia takie warunki, jest seria „Przygoda z Czytaniem”. Zawarte w niej książki wykorzystują różne metody nauki czytania w zależności od poziomu skomplikowania tekstu. Dodatkowo dzieci uczą się w towarzystwie swoich ulubieńców z ekranu. Książki powstały pod opieką Anny Koralewskiej – doradcy metodycznego, nauczycielki wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w ŁCDNiKP, w oparciu o podstawę programową. Teksty literackie stworzyli znani polscy autorzy. 

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Będę czytać 
 
Disney Uczy
 
„Będę czytać” to książki do czytania na poziomie I, który jest dedykowany najmłodszym dzieciom. Wykorzystana w nich metoda czytania globalnego polega na zapamiętywaniu wyglądu całego wyrazu (a nie poszczególnych liter). Dziecko wielokrotnie ogląda ilustrację i podpis, a w jego pamięci powstaje obraz. Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają postacie ze świata Disneya. Dodatkową motywację stanowią naklejki-nagrody i dyplom małego czytelnika. 
 
Disney Uczy
 
Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam z mamą i tatą
Disney Uczy
 
 
„Czytam z mamą i tatą” to książki na poziomie II programu. Na tym etapie dzieci uczą się czytać metodą globalną z wykorzystaniem piktogramów. Uczestniczą w lekturze tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Tu także nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. Maluchy motywujemy za pomocą naklejek nagrodowych i dyplomu czytelnika. 

Disney Uczy
Więcej informacji na http://www.disneyuczy.ameet.pl/
 
Opublikowane w: Uczenie się

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.