e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Szkoły głośne jak fabryki

dodano: 20-07-2017
Szkoły głośne jak fabryki
Szkoła to miejsce, w którym dzieci spędzają większość swojego aktywnego czasu. Warunki jakie tu znajdują mają ogromny wpływ na ich samopoczucie, relacje z nauczycielami i rówieśnikami oraz na nastawienie do nauki. Tymczasem pomiary i badania wykonywane w szkołach wykazują, że uczniowie przebywają w wielkim hałasie.
Więcej

Wakacyjna szkoła językowa – jak uczyć dziecko języków obcych?

dodano: 30-06-2017
Wakacyjna szkoła językowa – jak uczyć dziecko języków obcych?
8 tygodni wakacji to wystarczający czas na nauczenie się choćby podstaw języka obcego. Wykorzystując proste techniki, możemy wzbogacić słownictwo naszego dziecka – bez konieczności wysyłania go na obóz językowy, w dowolnie wybranym przez nas miejscu i czasie.
Więcej

Dziecko – badacz i odkrywca

dodano: 28-06-2017
Dziecko – badacz i odkrywca
Wśród dorosłych dominuje przeświadczenie, że uczenie się, poznawanie świata, gromadzenie wiedzy to takie sytuacje, jak: uważne czytanie podręcznika albo jakiejś mądrej książki, słuchanie wykładu, wyjaśnień i instrukcji, powtarzanie, kartkówka, klasówka – krótko mówiąc niezła mordęga i wysiłek. Czy naprawdę tak jest, czy tylko tak bywa? A w jaki sposób poznaje świat dziecko? Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.
Więcej

Jak mądrze dbać o wszechstronny rozwój dziecka?

dodano: 22-06-2017
Jak mądrze dbać o wszechstronny rozwój dziecka?
Dzieci niezwykle szybko przyswajają wiedzę i uczą się nowych rzeczy. Ważne jest aby rozwój dziecka był równomierny i obejmował wszystkie ważne obszary. Jak mądry rodzic może o to zadbać? Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.
Więcej

Polskie szkoły muszą wspierać postawy przedsiębiorcze u dzieci

dodano: 26-05-2017
Polskie szkoły muszą wspierać postawy przedsiębiorcze u dzieci
Nie każdy zostanie przedsiębiorcą, ale każdy będzie korzystał z instrumentów finansowych. Dlatego trzeba prowadzić w szkołach praktyczne działania, które przygotują młodych ludzi do tego, by nie popełniali błędów w dorosłym życiu – to jeden z wniosków podsumowujących drugi rok wdrażania w szkołach programu „Przedsiębiorczy w szkole i w życiu” prowadzonego przez Instytut Wolności.
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.