e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Niania dla dziecka w wieku szkolnym?

dodano: 15-03-2018
Niania dla dziecka w wieku szkolnym?
Zatrudnienie opiekunki do dziecka, które rozpoczęło naukę w szkole podstawowej może się okazać bardziej praktyczne, niż by się mogło pozornie wydawać. Aż 76% aktywnych zawodowo rodziców nie ma możliwości odebrania dziecka po zajęciach szkolnych. Niania może zrobić to za nich oraz, jeszcze przed powrotem rodziców z pracy, pomóc dziecku w zaległościach w nauce i odrabianiu lekcji.
Więcej

Nierozerwalna więź z dzieckiem – jak ją zbudować?

dodano: 04-02-2018
Nierozerwalna więź z dzieckiem – jak ją zbudować?
Bycie rodzicem to zadanie niezwykle odpowiedzialne. Wychowanie malucha na dobrego i mądrego człowieka, który będzie potrafił prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, jest sztuką. Znamy sposób, by temu wyzwaniu sprostać. Rodzicielstwo bliskości to styl wychowania i filozofia, które sprzyjają społecznemu i emocjonalnemu rozwojowi dziecka oraz tworzą silne relacje między nim a rodzicami.
Więcej

Dziecko w szumie informacyjnym - jak uczyć selekcjonowania informacji

dodano: 09-01-2018
Dziecko w szumie informacyjnym - jak uczyć selekcjonowania informacji
Media są najchętniej wybieranym źródłem informacji, nawet przez dzieci w wieku przedszkolnym. Korzystanie z różnego rodzaju publikatorów rozpoczyna się bardzo wcześnie, a z biegiem lat wzrasta ilość czasu spędzanego przed ekranami telewizorów i komputerów. 
Więcej

Kariera czy macierzyństwo?

dodano: 28-11-2017
Kariera czy macierzyństwo?
W Unii Europejskiej średni wiek kobiet rodzących pierwsze dziecko wynosi 29 lat. Już ponad 40% obywatelek UE pierwszy raz zostaje matką po trzydziestce. Według danych GUS od 2000 roku średnia wieku kobiety rodzącej pierwsze dziecko w Polsce wzrosła z 24 lat do 27 lat. Przyczyną może być nadal pokutujące przeświadczenie, że jednoczesne wychowywanie dziecka wyklucza karierę zawodową kobiety. Według raportu Niania.pl w Polsce aż 70% dzieci do lat 3 pozostaje w domu pod opieką matki, jednak coraz więcej rodzin szczególnie z dużych miast decyduje się na pomoc opiekunki.
Więcej

Zero głodu? Czy to odpowiedni temat dla dziecka?

dodano: 29-10-2017
Zero głodu? Czy to odpowiedni temat dla dziecka?
W rozmowie z dzieckiem nie lubimy poruszać tematów trudnych, boimy się, że dziecko nie będzie w stanie zrozumieć lub odwrotnie - zbyt mocno zacznie je przeżywać. Tym niemniej praktyka pokazuje, że są to obawy nie do końca słuszne. Wszystko zależy od metod przekazywania dziecku informacji, ale też od samych informacji. 
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.