e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Kariera czy macierzyństwo?

dodano: 28-11-2017
Kariera czy macierzyństwo?
W Unii Europejskiej średni wiek kobiet rodzących pierwsze dziecko wynosi 29 lat. Już ponad 40% obywatelek UE pierwszy raz zostaje matką po trzydziestce. Według danych GUS od 2000 roku średnia wieku kobiety rodzącej pierwsze dziecko w Polsce wzrosła z 24 lat do 27 lat. Przyczyną może być nadal pokutujące przeświadczenie, że jednoczesne wychowywanie dziecka wyklucza karierę zawodową kobiety. Według raportu Niania.pl w Polsce aż 70% dzieci do lat 3 pozostaje w domu pod opieką matki, jednak coraz więcej rodzin szczególnie z dużych miast decyduje się na pomoc opiekunki.
Więcej

Zero głodu? Czy to odpowiedni temat dla dziecka?

dodano: 29-10-2017
Zero głodu? Czy to odpowiedni temat dla dziecka?
W rozmowie z dzieckiem nie lubimy poruszać tematów trudnych, boimy się, że dziecko nie będzie w stanie zrozumieć lub odwrotnie - zbyt mocno zacznie je przeżywać. Tym niemniej praktyka pokazuje, że są to obawy nie do końca słuszne. Wszystko zależy od metod przekazywania dziecku informacji, ale też od samych informacji. 
Więcej

5 kroków, jak wychować odpowiedzialne społecznie dziecko

dodano: 19-10-2017
5 kroków, jak wychować odpowiedzialne społecznie dziecko
W naszym otoczeniu jest wiele barier, trudności i wyzwań, na które mamy wpływ, czy to działając indywidualnie, czy w grupie. Trzeba mieć otwarte oczy, wrażliwość społeczną i odwagę do działania. A tego uczymy się od małego. Jeśli chcemy, aby kolejne pokolenia również były otwarte i aktywne społecznie, warto kształtować  w dzieciach ducha współpracy i odpowiedzialność społeczną już od małego. Oto 5 kroków, jak to zrobić.
Więcej

Czy rodzeństwo może się dogadywać?

dodano: 14-08-2017
Czy rodzeństwo może się dogadywać?
Mając zaledwie 5 lat, marzyłam o młodszej siostrze, którą mogłabym czesać, ubierać, bawić się z nią, bronić i pomagać we wszystkim. To chyba najczęściej spotykane zjawisko wśród dzieci, kiedy pytam je o rodzeństwo. Niestety rzeczywistość wcale nie jest taka kolorowa. No to jak to jest z tym rodzeństwem?Więcej

Eurosieroty – poważny problem społeczny

dodano: 20-07-2017
Eurosieroty – poważny problem społeczny
W ostatnich latach w Polsce obserwuje się zjawisko związane z migracją zarobkową. Emigracja w poszukiwaniu pracy przyczynia się do powstawania problemów związanych z edukacją, wychowaniem dzieci i młodzieży. Zmienił się tradycyjny model rodziny, ewaluuje także pojęcie rodziny. Pojawiło się niepokojące zjawisko, które zostało nazwane eurosieroctwem.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.