e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Nierozerwalna więź z dzieckiem – jak ją zbudować?

dodano: 04-02-2018
Nierozerwalna więź z dzieckiem – jak ją zbudować?
Bycie rodzicem to zadanie niezwykle odpowiedzialne. Wychowanie malucha na dobrego i mądrego człowieka, który będzie potrafił prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, jest sztuką. Znamy sposób, by temu wyzwaniu sprostać. Rodzicielstwo bliskości to styl wychowania i filozofia, które sprzyjają społecznemu i emocjonalnemu rozwojowi dziecka oraz tworzą silne relacje między nim a rodzicami.
Więcej

Dziecko w szumie informacyjnym - jak uczyć selekcjonowania informacji

dodano: 09-01-2018
Dziecko w szumie informacyjnym - jak uczyć selekcjonowania informacji
Media są najchętniej wybieranym źródłem informacji, nawet przez dzieci w wieku przedszkolnym. Korzystanie z różnego rodzaju publikatorów rozpoczyna się bardzo wcześnie, a z biegiem lat wzrasta ilość czasu spędzanego przed ekranami telewizorów i komputerów. 
Więcej

Kariera czy macierzyństwo?

dodano: 28-11-2017
Kariera czy macierzyństwo?
W Unii Europejskiej średni wiek kobiet rodzących pierwsze dziecko wynosi 29 lat. Już ponad 40% obywatelek UE pierwszy raz zostaje matką po trzydziestce. Według danych GUS od 2000 roku średnia wieku kobiety rodzącej pierwsze dziecko w Polsce wzrosła z 24 lat do 27 lat. Przyczyną może być nadal pokutujące przeświadczenie, że jednoczesne wychowywanie dziecka wyklucza karierę zawodową kobiety. Według raportu Niania.pl w Polsce aż 70% dzieci do lat 3 pozostaje w domu pod opieką matki, jednak coraz więcej rodzin szczególnie z dużych miast decyduje się na pomoc opiekunki.
Więcej

Zero głodu? Czy to odpowiedni temat dla dziecka?

dodano: 29-10-2017
Zero głodu? Czy to odpowiedni temat dla dziecka?
W rozmowie z dzieckiem nie lubimy poruszać tematów trudnych, boimy się, że dziecko nie będzie w stanie zrozumieć lub odwrotnie - zbyt mocno zacznie je przeżywać. Tym niemniej praktyka pokazuje, że są to obawy nie do końca słuszne. Wszystko zależy od metod przekazywania dziecku informacji, ale też od samych informacji. 
Więcej

5 kroków, jak wychować odpowiedzialne społecznie dziecko

dodano: 19-10-2017
5 kroków, jak wychować odpowiedzialne społecznie dziecko
W naszym otoczeniu jest wiele barier, trudności i wyzwań, na które mamy wpływ, czy to działając indywidualnie, czy w grupie. Trzeba mieć otwarte oczy, wrażliwość społeczną i odwagę do działania. A tego uczymy się od małego. Jeśli chcemy, aby kolejne pokolenia również były otwarte i aktywne społecznie, warto kształtować  w dzieciach ducha współpracy i odpowiedzialność społeczną już od małego. Oto 5 kroków, jak to zrobić.
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.