e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Pomagaj, nie wyręczaj - niepełnosprawność nadopiekuńcza

dodano: 28-04-2017
Pomagaj, nie wyręczaj - niepełnosprawność nadopiekuńcza
„Zostaw, bo się pobrudzisz”, „zejdź, bo spadniesz”, „zawiążę bucik”, to słowa, które każdego dnia można usłyszeć na ulicy czy w sklepie. Dzieci coraz częściej są wyręczane przez rodziców, którzy nie mają czasu i stale robią coś za nie. Dorośli chcą prowadzić piękne i czyste domy, nie pozwalając dzieciom na zabawy farbami czy innymi zabawkami, mogącymi coś pobrudzić. Takie postępowanie musi mieć swoje konsekwencje, a mianowicie prowadzi do „niepełnosprawności nadopiekuńczej”.
Więcej
Słowa kluczowe:

Dziecko z Zespołem Aspergera i jego rodzeństwo

dodano: 20-04-2017
Dziecko z Zespołem Aspergera i jego rodzeństwo
Jak to jest mieć rodzeństwo? To zależy, kogo zapytamy, bo fajnie mieć starszego brata czy siostrę, na młodszych zazwyczaj się narzeka (bo płaczą, psują). A jak to jest mieć rodzeństwo z Zespołem Aspergera? No cóż, jak w każdym przypadku, są to najzwyklejsze relacje, prawie...
Więcej
Słowa kluczowe:

Zatrzymać wspomnienia

dodano: 12-04-2017
Zatrzymać wspomnienia
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy fotografia cyfrowa raczkowała w Polsce, albumy ze zdjęciami były czymś powszechnym. Zdjęcia się wywoływało i wkładało w foliowe kieszonki lub przyklejało do sztywnych stron. A później to się zmieniło – tysiące fotografii przechowujemy na kartach pamięci, twardych dyskach komputerów czy w chmurze – i rzadko do nich zaglądamy.
Więcej
Słowa kluczowe:

Wolontariusz – psi przyjaciel

dodano: 04-01-2017
Wolontariusz – psi przyjaciel
Wolontariat przyczynia się do rozwoju społeczno-emocjonalnego poprzez kształtowanie odpowiednich postaw i naukę wrażliwości, chęci niesienia pomocy innym. Istnieje wiele miejsc, w których można pomagać: hospicja, domy dziecka, Caritas oraz schroniska dla zwierząt. Wszędzie potrzebni są wolontariusze, a że każde z tych miejsc jest bardzo ważne, czasem podjęcie decyzji jest trudne.
Więcej
Słowa kluczowe:

Najcenniejszy prezent

dodano: 04-01-2017
Najcenniejszy prezent
Święta za nami, choinka stoi w kącie, a my ponownie ruszyliśmy biegiem do pracy, obowiązków i tysiąca spraw do załatwienia na wczoraj. Jednak warto się jeszcze na chwilę zatrzymać i zastanowić nad sensem świąt. Czy spędziliśmy je z najbliższymi, czy podarowane dzieciom drogie prezenty zagłuszyły wyrzuty sumienia za cały poprzedni zabiegany rok? Czy możemy powiedzieć, że to były wspaniałe święta spędzone z dziećmi, bez pracy, obowiązków i pośpiechu?
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.