e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Czas na zmianę - 8 rad dla rodziców

dodano: 11-10-2017
Czas na zmianę - 8 rad dla rodziców
Każde nowe wydarzenie wywołuje niepokój. Nawet, jeśli spodziewamy się zmiany na lepsze, nie unikniemy stresu. Tak samo przeżywają to dzieci. Tym mocniej, im są młodsze. 
Więcej

Jak przekazać dziecku złą wiadomość?

dodano: 03-08-2017
Jak przekazać dziecku złą wiadomość?
Przeprowadzka, rozwód, strata ukochanego zwierzaka, śmierć bliskiej osoby... Przekazywanie przykrych informacji jest trudne chyba dla każdego z nas. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli adresatami złych wieści są dzieci. Jak zatem przekazać im smutne wiadomości?
Więcej

Niejadek to wyzwanie – rozmowa z Martą Bąkowską

dodano: 16-05-2017
Niejadek to wyzwanie – rozmowa z Martą Bąkowską
To, czy rodzice jedzą z apetytem i przyjemnością, czy przywiązują uwagę do jakości posiłków, zróżnicowanej diety  i atmosfery przy stole, będzie wpływało na rozbudzanie dziecięcej ciekawości smaków i faktur – mówi Marta Bąkowska, autorka książki „Za mamusię, za tatusia – sposób na niejadka” w rozmowie z Ewą Świerżewską.
Więcej

Samookaleczenia. O bólu nie do zniesienia

dodano: 14-04-2017
Samookaleczenia. O bólu nie do zniesienia
Samookaleczenia to poważny problem, który dotyka coraz większą liczbę nastolatków. Często młodzi ludzie pochodzą z takich rodzin, które nie zapewniają godnego życia – pojawia się alkohol, zaniedbanie, przemoc. Każda sytuacja, w której dziecko czuje się gorsze, pominięte bądź staje w roli ofiary, może doprowadzić do złego zakończenia.
Więcej

Życie w rytmie małego serduszka

dodano: 31-03-2017
Życie w rytmie małego serduszka
Chwila narodzin dziecka jest jak otrzymanie długo oczekiwanego prezentu. Moment, gdy  niemowlę pierwszy raz spocznie na naszych rękach, rekompensuje te wszystkie wyrzeczenia ciążowe, na które muszą się godzić przyszłe mamy. Natura nie pyta nas o zdanie, więc duży brzuch, wahania nastroju i inne zmiany w naszym ciele, to coś, co po prostu trzeba przeżyć. Z drugiej strony, gdy jesteśmy w domu z maluchem, cieszy nas każdy jego grymas i to stworzone przez nas życie. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.