e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Myślę pozytywnie" - program profilaktyki psychologicznej dla uczniów

dodano: 03-12-2017
"Myślę pozytywnie" - program profilaktyki psychologicznej dla uczniów
Ruszył ogólnopolski program profilaktyki psychologicznej dla uczniów „Myślę pozytywnie“. Instytut Edukacji Pozytywnej, organizator programu, prowadzi szkolenia dla nauczycieli i edukatorów w całej Polsce, uruchamia też specjalną aplikację dla uczniów i bazę materiałów pomocowych dla pedagogów i rodziców. Akcję wspierają znani ambasadorzy, m.in. Edyta Górniak, Elżbieta Romanowska i Dawid Kwiatkowski. Najważniejszym celem projektu „Myślę pozytywnie“ jest szerzenie wiedzy o profilaktyce zdrowia psychicznego i jego znaczenia dla rozwoju człowieka.

Więcej

Czas na zmianę - 8 rad dla rodziców

dodano: 11-10-2017
Czas na zmianę - 8 rad dla rodziców
Każde nowe wydarzenie wywołuje niepokój. Nawet, jeśli spodziewamy się zmiany na lepsze, nie unikniemy stresu. Tak samo przeżywają to dzieci. Tym mocniej, im są młodsze. 
Więcej

Jak przekazać dziecku złą wiadomość?

dodano: 03-08-2017
Jak przekazać dziecku złą wiadomość?
Przeprowadzka, rozwód, strata ukochanego zwierzaka, śmierć bliskiej osoby... Przekazywanie przykrych informacji jest trudne chyba dla każdego z nas. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli adresatami złych wieści są dzieci. Jak zatem przekazać im smutne wiadomości?
Więcej

Niejadek to wyzwanie – rozmowa z Martą Bąkowską

dodano: 16-05-2017
Niejadek to wyzwanie – rozmowa z Martą Bąkowską
To, czy rodzice jedzą z apetytem i przyjemnością, czy przywiązują uwagę do jakości posiłków, zróżnicowanej diety  i atmosfery przy stole, będzie wpływało na rozbudzanie dziecięcej ciekawości smaków i faktur – mówi Marta Bąkowska, autorka książki „Za mamusię, za tatusia – sposób na niejadka” w rozmowie z Ewą Świerżewską.
Więcej

Samookaleczenia. O bólu nie do zniesienia

dodano: 14-04-2017
Samookaleczenia. O bólu nie do zniesienia
Samookaleczenia to poważny problem, który dotyka coraz większą liczbę nastolatków. Często młodzi ludzie pochodzą z takich rodzin, które nie zapewniają godnego życia – pojawia się alkohol, zaniedbanie, przemoc. Każda sytuacja, w której dziecko czuje się gorsze, pominięte bądź staje w roli ofiary, może doprowadzić do złego zakończenia.
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.