e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Porada dnia

Wydarzenia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Reklama

Reklama

Partnerzy

Patronaty

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Najnowsze na forum

Mechanizmy obronne

dodano: 18-01-2017
Mechanizmy obronne
Stres towarzyszy nam każdego dnia i czasem trudno sobie z nim poradzić. Są osoby, które łatwo się denerwują, inne zaś trudno jest wyprowadzić z równowagi. Każdy jest inny, różne są także sposoby radzenia sobie ze stresem, niepowodzeniami i wszelakimi problemami. Lecz wszystkie te sposoby mają wspólny mianownik, czyli mechanizmy obronne. Są to strategie stosowane w celu zapobiegania lub łagodzenia lęków, jedne z nich są świadome, inne zaś nie. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Najcenniejszy prezent

dodano: 04-01-2017
Najcenniejszy prezent
Święta za nami, choinka stoi w kącie, a my ponownie ruszyliśmy biegiem do pracy, obowiązków i tysiąca spraw do załatwienia na wczoraj. Jednak warto się jeszcze na chwilę zatrzymać i zastanowić nad sensem świąt. Czy spędziliśmy je z najbliższymi, czy podarowane dzieciom drogie prezenty zagłuszyły wyrzuty sumienia za cały poprzedni zabiegany rok? Czy możemy powiedzieć, że to były wspaniałe święta spędzone z dziećmi, bez pracy, obowiązków i pośpiechu?
Więcej
Słowa kluczowe:

Kąpiel przyjemna i pożyteczna

dodano: 01-12-2016
Kąpiel przyjemna i pożyteczna
Współcześnie ludzie przywiązują dużą wagę do kwestii higieny. Poprzez kąpiel dbamy zarówno o czystość ciała, jak i dobre samopoczucie – ma ona również właściwości relaksujące, a podczas zimnych pór roku przyjemnie rozgrzewa ciało. Dlatego od najmłodszych lat zamiłowania do wody warto uczyć dzieci. Możemy uatrakcyjnić ją na różne sposoby, nie tracąc jednocześnie z oczu kwestii związanych ze zdrowiem. 
Więcej

W poszukiwaniu wewnętrznych planet - projekt Planets

dodano: 20-10-2016
W poszukiwaniu wewnętrznych planet - projekt Planets
Żyjemy w świecie rozwoju i samodoskonalenia. Nasze dzieci często coraz lepiej od nas operują nie tylko jednym, ale kilkoma językami obcymi, a umiejętności obsługi sprzętów elektronicznych już dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają opanowane perfekcyjne. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Tęczowy most – jak rozmawiać z dziećmi o śmierci

dodano: 12-10-2016
Tęczowy most – jak rozmawiać z dziećmi o śmierci
Dzieci na co dzień uczą się wrażliwości, rozpoznawania emocji oraz radzenia sobie z nimi. Bardzo trudno jest zrozumieć emocje, zwłaszcza gdy porusza się temat, jakim jest śmierć. Rozmowa o śmierci to skomplikowana sprawa. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

Co, gdzie, kiedy - Qlturka.pl

Warto przeczytać - Qlturka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.