e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Samookaleczenia. O bólu nie do zniesienia

dodano: 14-04-2017
Samookaleczenia. O bólu nie do zniesienia
Samookaleczenia to poważny problem, który dotyka coraz większą liczbę nastolatków. Często młodzi ludzie pochodzą z takich rodzin, które nie zapewniają godnego życia – pojawia się alkohol, zaniedbanie, przemoc. Każda sytuacja, w której dziecko czuje się gorsze, pominięte bądź staje w roli ofiary, może doprowadzić do złego zakończenia.
Więcej

Życie w rytmie małego serduszka

dodano: 31-03-2017
Życie w rytmie małego serduszka
Chwila narodzin dziecka jest jak otrzymanie długo oczekiwanego prezentu. Moment, gdy  niemowlę pierwszy raz spocznie na naszych rękach, rekompensuje te wszystkie wyrzeczenia ciążowe, na które muszą się godzić przyszłe mamy. Natura nie pyta nas o zdanie, więc duży brzuch, wahania nastroju i inne zmiany w naszym ciele, to coś, co po prostu trzeba przeżyć. Z drugiej strony, gdy jesteśmy w domu z maluchem, cieszy nas każdy jego grymas i to stworzone przez nas życie. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Mechanizmy obronne

dodano: 18-01-2017
Mechanizmy obronne
Stres towarzyszy nam każdego dnia i czasem trudno sobie z nim poradzić. Są osoby, które łatwo się denerwują, inne zaś trudno jest wyprowadzić z równowagi. Każdy jest inny, różne są także sposoby radzenia sobie ze stresem, niepowodzeniami i wszelakimi problemami. Lecz wszystkie te sposoby mają wspólny mianownik, czyli mechanizmy obronne. Są to strategie stosowane w celu zapobiegania lub łagodzenia lęków, jedne z nich są świadome, inne zaś nie. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Najcenniejszy prezent

dodano: 04-01-2017
Najcenniejszy prezent
Święta za nami, choinka stoi w kącie, a my ponownie ruszyliśmy biegiem do pracy, obowiązków i tysiąca spraw do załatwienia na wczoraj. Jednak warto się jeszcze na chwilę zatrzymać i zastanowić nad sensem świąt. Czy spędziliśmy je z najbliższymi, czy podarowane dzieciom drogie prezenty zagłuszyły wyrzuty sumienia za cały poprzedni zabiegany rok? Czy możemy powiedzieć, że to były wspaniałe święta spędzone z dziećmi, bez pracy, obowiązków i pośpiechu?
Więcej
Słowa kluczowe:

Kąpiel przyjemna i pożyteczna

dodano: 01-12-2016
Kąpiel przyjemna i pożyteczna
Współcześnie ludzie przywiązują dużą wagę do kwestii higieny. Poprzez kąpiel dbamy zarówno o czystość ciała, jak i dobre samopoczucie – ma ona również właściwości relaksujące, a podczas zimnych pór roku przyjemnie rozgrzewa ciało. Dlatego od najmłodszych lat zamiłowania do wody warto uczyć dzieci. Możemy uatrakcyjnić ją na różne sposoby, nie tracąc jednocześnie z oczu kwestii związanych ze zdrowiem. 
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.