e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Budowanie poczucia własnej wartości

dodano: 03-04-2018
Budowanie poczucia własnej wartości
Właściwie ukształtowane poczucie własnej wartości to unikatowa cecha charakteru, którą mogą się pochwalić tylko nieliczni. Świat jest ubogi pod względem posiadania pozytywnych autorytetów, za przykładem których młode pokolenie mogłoby podążać. Dlatego czasami zdarza się tak, że młodzież nieumyślnie zbacza ze swojej życiowej drogi, poszukując wzorców do naśladowania.
Więcej

Techniki radzenia sobie ze stresem

dodano: 27-02-2018
Techniki radzenia sobie ze stresem
Różnorodne bodźce wywołujące stres są wszechobecne w naszym życiu. Jako odpowiedzialni rodzice i opiekunowie naszych dzieci, powinniśmy nauczyć je, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych. Placówki oświatowe zajmują się edukacją, ale nie przekazują młodemu człowiekowi umiejętności potrzebnych do samodzielnej egzystencji w społeczeństwie. Ta rola spoczywa na nas.
Więcej

"Myślę pozytywnie" - program profilaktyki psychologicznej dla uczniów

dodano: 03-12-2017
"Myślę pozytywnie" - program profilaktyki psychologicznej dla uczniów
Ruszył ogólnopolski program profilaktyki psychologicznej dla uczniów „Myślę pozytywnie“. Instytut Edukacji Pozytywnej, organizator programu, prowadzi szkolenia dla nauczycieli i edukatorów w całej Polsce, uruchamia też specjalną aplikację dla uczniów i bazę materiałów pomocowych dla pedagogów i rodziców. Akcję wspierają znani ambasadorzy, m.in. Edyta Górniak, Elżbieta Romanowska i Dawid Kwiatkowski. Najważniejszym celem projektu „Myślę pozytywnie“ jest szerzenie wiedzy o profilaktyce zdrowia psychicznego i jego znaczenia dla rozwoju człowieka.

Więcej

Czas na zmianę - 8 rad dla rodziców

dodano: 11-10-2017
Czas na zmianę - 8 rad dla rodziców
Każde nowe wydarzenie wywołuje niepokój. Nawet, jeśli spodziewamy się zmiany na lepsze, nie unikniemy stresu. Tak samo przeżywają to dzieci. Tym mocniej, im są młodsze. 
Więcej

Jak przekazać dziecku złą wiadomość?

dodano: 03-08-2017
Jak przekazać dziecku złą wiadomość?
Przeprowadzka, rozwód, strata ukochanego zwierzaka, śmierć bliskiej osoby... Przekazywanie przykrych informacji jest trudne chyba dla każdego z nas. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli adresatami złych wieści są dzieci. Jak zatem przekazać im smutne wiadomości?
Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.