e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama
newsletter

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Drama - uwolnij potencjał swojego dziecka

dodano: 12-04-2017
Drama - uwolnij potencjał swojego dziecka
Słowo "Drama" pochodzi od greckiego: drao – „usiłuję, działam”. I właśnie to podejmowanie działania (aktywności) jest szczególnie ważne. Poprzez działanie w grupie dziecko identyfikuje swoją odrębność, indywidualność, swoje JA i uczy się szanować JA drugiej osoby oraz kształtuje w sobie postawę opartą na aktywnym działaniu. Istotne jest także drugie znaczenie: „usiłuję”, które wskazuje na siłę sprawczą, siłę woli, która jest kształtowana w działaniu dramowym.
Więcej

13 błędów w edukacji plastycznej dzieci

dodano: 16-09-2016
13 błędów w edukacji plastycznej dzieci
Pablo Picasso powiedział: „Każde dziecko jest artystą. Problem w tym, jak nim pozostać, kiedy dorastamy”. Obecny system edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jest pełen szkodliwych zasad i schematów, które ograniczają kreatywność, hamują wyobraźnię, a czasem nawet blokują rozwój dziecięcej twórczości, zanim naprawdę rozkwitnie.  
Więcej
Słowa kluczowe:

AkordPlay, czyli dobra muzyka dla dzieci

dodano: 08-02-2016
AkordPlay, czyli dobra muzyka dla dzieci
Grupa Wydawnicza Akord od 20 lat specjalizuje się w muzycznych produkcjach dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tym czasie powstała ogromna biblioteka utworów, audiobooków, opowiadań i materiałów edukacyjnych.
Więcej
Słowa kluczowe:

Wyprawka na dobry początek nowego roku szkolnego

dodano: 21-08-2015
Wyprawka na dobry początek nowego roku szkolnego
Nowy rok szkolny tuż-tuż – głowy rodziców i dzieci zaprząta kompletowanie wyprawki szkolnej. Najmłodsi nie mogą się już doczekać wycieczek do sklepów, a rodzice mają nadzieję na zakup akcesoriów szkolnych jak najwyższej jakości, jak najwydajniejszych, w jak najrozsądniejszej cenie.
Więcej
Słowa kluczowe:

"Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii"

dodano: 15-06-2015
"Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii"
Książka Ewy Baranowskiej-Jojko stanowi zbiór prostych ćwiczeń plastycznych z elementami arteterapii przeznaczonych dla dzieci od 4. do 12. roku życia. Głównych celem ćwiczeń jest wspomaganie  ogólnego i emocjonalnego rozwoju najmłodszych. Ćwiczenia podzielone są na cztery działy, z których każdy związany jest z określoną tematyką: Ja, Ja i moja rodzina, Ja i grupa, Ja i miejsce.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.