e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Europejskie Targi Muzyczne Cojestgrane24 nadchodzą!

dodano: 18-10-2017
Europejskie Targi Muzyczne Cojestgrane24 nadchodzą!
Organizatorzy Europejskich Targów Muzycznych Cojestgrane24 jak co roku nie zapomnieli o najmłodszych miłośnikach muzyki. Z myślą o nich, przez dwa dni trwania targów, odbywać się będą wydarzenia skierowane zarówno dla tych na,młodszych (np. koncert dla dzieci Smykofonii, pt. "Skacze ptaszek po ulicy" - dzieci 0-5 lat), jak i nieco starszych, np. Warsztaty Dźwięki miasta, miasto dźwięków (6-10 lat).
ETMCJG24
 
SOBOTA 11 LISTOPADA
 
12.45-13.45 - SŁUCHOWISKO MUZYCZNE „TAM, GDZIE MIESZKAJĄ BAJKI...”
 
Zapraszamy do baśniowej krainy po drugiej stronie tęczy, gdzie wszystko może się zdarzyć, a każda opowieść mieni się różnorodnymi kolorami!
W projekcie wezmą udział aktorzy znani z małego i dużego ekranu, z wielu ról dubbingowych, zwłaszcza z kultowych programów dla dzieci – „Jedyneczka”, „Bajeczki Jedyneczki”, „Domisie”, „Miś i Margolcia”. Będą to m. in. Beata Wyrąbkiewicz, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Gęsikowski, Rafał Królikowski, Rafał Szałajko oraz Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, znana ze swego zaraźliwego śmiechu i niepoprawnego optymizmu. Muzykę napisał Krzysztof Marzec, którego wielu rodziców pamięta zapewne jako Pana Tik-Taka. 
Dla dzieci w wieku 5 lat.
 
14.00 - 14.45 - KONCERT DLA DZIECI "SKACZE PTASZEK PO ULICY" – SMYKOFONIA
 
Smykofonia to sezon koncertowy dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć pod hasłem „ Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!”. Organizowany od 2011 przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich” w partnerstwie z Orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz Mazowieckim Instytutem Kultury.
Choć trwa jesień, zimno, listopad, trzy wesołe ptaszki (fagot, klarnet, obój) przed odlotem do ciepłych krajów zostały jeszcze na Smykofonii, żeby rozgrzewać się tańcem, śpiewem, zabawą z dziećmi. W programie m.in Mozart, Tansman, Lutosławski. Wykonawcy: Adriana Wdziękońska – prowadzenie koncertów, Katarzyna Nej – obój, Piotr Zawadzki- klarnet, Piotr Kamiński – fagot
Dla dzieci w wieku od 0-5 lat.
 
15.00-18.00 - DZWIĘKOWA STREFA KRÓLA MACIUSIA – POLIN
 
Specjalnie z myślą o małych majsterkowiczach odbędą się warsztaty twórcze w strefie „Króla Maciusia”, na których każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Powstaną tradycyjne instrumenty muzyczne, filcowe broszki w kształcie nutek, czy pamiątkowe magnesy w formie płyt winylowych. Zabawom towarzyszyć będą znane żydowskie przeboje, do rytmu których postaramy się zagrać i zatańczyć.
Dla dzieci w wieku 3-10 lat
 
NIEDZIELA 12 LISTOPADA
 
12.30-13.15 - FRAGMENTY „MAŁEGO KSIĘCIA” – TEATR MUZYCZNY ROMA
 
Dzieci przeniosą się do świata muzycznej opowieści pełnej poezji i mądrych refleksji o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. „Mały Książę” przypomina o tym, że „wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Może więc warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka? Widzowie usłyszą kilka utworów w wykonaniu bohaterów.
Dla dzieci w wieku od 4 lat.
 
13.45-14.30 – KONCERT JERZA IGORA
 
Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz, muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespów. Wymienimy tylko te na literę P: Paula i Karol, Profesjonalizm, Pink Freud czy Polonezy Marcina Maseckiego. O swoim projekcie mówią tak: "naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi".
 
W 2014 r. premierę miał pełnowymiarowy album „Mała Płyta” (Lado ABC) wypełniony kołysankami dla dzieci. Duet nagrał większość partii instrumentalnych i wokalnych, a także zgromadził Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do współpracy wybitnych muzycznych gości. Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje zarówno eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60., jak i syntezatorową nostalgię dziecięcych lat 80.
 
W 2016 r. powstał najnowszy album „Jerz Igor Zimą”. Płyta zawiera 10 piosenek, do jednej z nich słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam melodię. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański. Malownicze, a kalejdoskopowe aranżacje wykonuje Orkiestra Jerza Igora.
 
Podczas koncertów można rozmawiać i biegać. Zarówno na koncercie, jak i w trakcie całych targów, w okolicy Strefy Dzieci będziecie mogli kupić Małą i Zimową płytę.
Dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. :)
 
15.00-16.00 - MELOKONCERT DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI ORAZ WARSZTATY Z GORDONKAMI
 
Melokoncert to koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią uczenia się muzyki według Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. W miłej, swobodnej atmosferze odbędzie się wspólne śpiewanie, tańczenie, recytacja wierszyków, słuchanie muzyki i zabawa melodią i rytmem. Pomiędzy rytmiczne zabawy i melodyjne śpiewanki będą wplecione przeboje muzyki klasycznej, które zostaną wykonane na skrzypcach i instrumentach klawiszowych. Koncerty prowadzą dwie mamy, nauczycielki muzyki i absolwentki Akademii Muzycznych – Basia Habisiak i Ania Natalicz.
Dla dzieci w wieku od 1 miesiąca do 3 lat
 
16.15 - 17.45 - WARSZTATY „DŹWIĘKI MIASTA, MIASTO DŹWIĘKÓW”
 
Na temat miast napisano niejedną piosenkę. Ale czy miasto samo potrafi śpiewać? Podczas warsztatu "Dźwięki miasta, miasto dźwięków" przekonamy się, że tak - i to jak! Wyruszymy na spacer, ale z zamkniętymi oczami. Nie ruszając się z miejsca, odwiedzimy ruchliwe ulice i spokojne parki, szkolny plac zabaw pełen rozkrzyczanych dzieci i... czy to dworzec? Przystanek tramwajowy? Lotnisko? Zastanowimy się, dlaczego dźwięki w mieście są ważne oraz kiedy zaczynają nam szkodzić, a na koniec - pokażemy, co nam w mieście gra!
Dla dzieci w wieku 6-10 lat.
 
SOBOTA-NIEDZIELA, 11-12 LISTOPADA, GODZ. 12.00-18.00
 
- STREFA GIER I ZABAW – WYDAWNICTWO HIPPOCAMPUS 
„Było sobie życie”, „Był sobie człowiek”, „Byli sobie wynalazcy” czy „Była sobie ziemia” to niezwykła seria filmów, których bohaterem jest wszystkowiedzący Mistrz i towarzyszący mu młodzi bohaterowie. Któż z nas dorosłych nie pamięta czasów, gdy wstawało się rano w niedzielę, by nie przegapić kolejnego odcinka. I tak już kilka pokoleń wspomina tę wspaniałą serię kultowych kreskówek edukacyjnych stworzonych przez Alberta Barillé, które swoją premierę miały ponad …30 lat temu. W między czasie na bazie „Było sobie…” powstały kolejne serie filmów, gry planszowe, puzzle, karty czy encyklopedie ale jedno jest stałe i niezmienne – zawsze głównym bohaterem jest Mistrz!
 
W tym roku, podczas Europejskich Targów Muzycznych dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się z Mistrzem, który zaprosi je do wspólnej zabawy. 
 
Najmłodsi będą miały okazję zagrać w grę „Było sobie życie” na ogromnej planszy XXL, spróbować swoich sił w edukacyjnych grach planszowych z serii „Było sobie…” , układać puzzle, a także wziąć udział w quizie z kołem fortuny i wygrać atrakcyjne nagrody przygotowane przez wydawnictwo Hippocampus. A skoro Targi Muzyczne, to pytania będą dotyczyły słuchu, gardła, przepony, aparatu mowy etc. Dowiemy się też co to jest aparat słuchowy i jak to możliwe, że jeden z największych kompozytorów Ludwig van Beethoven komponując IX Symfonię był prawie głuchy… Naturalnie nie zabraknie też kultowego filmu „Było sobie życie”, który będzie można obejrzeć w naszym kąciku „Było sobie…”.

Europejskie Targi Muzyczne
 
WSTĘP DO STREFY JEST ZA DARMO!
 


Więcej

Kreatywność dziecka - rozbudzaj, nie gaś!

dodano: 19-09-2017
Kreatywność dziecka - rozbudzaj, nie gaś!
Badania naukowe pokazują, że każde dziecko rodzi się z ogromnym potencjałem twórczym. Kreatywność to fakt - cecha wrodzona każdego malca. I wbrew powszechnym przekazom z mediów nie musimy jej rozbudzać czy regularnie stymulować. Żadna zabawka, czy bajka nie jest nam do tego konieczna. Dzieci są twórcze z natury, a naszym zadaniem jest po prostu tego nie zepsuć!
Więcej

W czym może przejawiać się talent dziecka? Rodzaje uzdolnień

dodano: 09-08-2017
W czym może przejawiać się talent dziecka? Rodzaje uzdolnień
Wiele osób sądzi, że utalentowane dziecko to takie, które świetnie radzi sobie w szkole, uzyskując bardzo dobre stopnie. Miarą talentu miałaby zatem być kariera prymusa. Ale przecież szkolne funkcjonowanie jest ważnym, lecz nie jedynym aspektem życia, a posiadane przez dzieci uzdolnienia i talenty mogą przejawiać się zupełnie inaczej. O jakich rodzajach zdolności można mówić?Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.Więcej

Jak motywować dzieci do rozwijania talentów?

dodano: 27-07-2017
Jak motywować dzieci do rozwijania talentów?
Odpowiednia motywacja do działania ułatwia osiągnięcie celu. Tak samo jest w przypadku talentów dzieci. Jak pomóc im w rozwijaniu umiejętności, tak by miały chęć do działania? Odpowiada ekspert współpracujący z projektem Podwórko Talentów NIVEA, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska.Więcej

Zajęcia artystyczne dla dzieci – czy warto?

dodano: 12-07-2017
Zajęcia artystyczne dla dzieci – czy warto?
Każdy z nas w swoim życiu obcuje ze sztuką mniej czy bardziej. Oglądamy filmy, słuchamy muzyki, kupujemy obrazy do pokoju, rzeźby dekoracyjne, tańczymy na weselach czy też imprezach. Rzecz jasna, nie wszyscy jesteśmy artystami, ale mamy z nimi styczność cały czas, całe swoje życie. Dlaczego więc nie pozwolić naszym dzieciom uczęszczać na zajęcia artystyczne?Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.