e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Patronaty

Reklama
newsletter

Porada dnia

Wydarzenia

Czytam egodziecka.pl

 • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

  Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Reklama

Reklama

Partnerzy

Patronaty

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Najnowsze na forum

Akademia Wyobraźni Play-Doh - Ogólnopolski program edukacyjny

dodano: 29-07-2013

We wrześniu startuje I edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" wspierającego rozwijanie kreatywności wśród dzieci. Celem programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Dodatkowo, w ramach akcji do przedszkoli przekazywany jest pakiet bezpłatnych zestawów z ciastoliną Play-Doh i częściami do formowania oraz materiały edukacyjne. Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, wszystko po to, żeby rozwijać wyobraźnię wśród najmłodszych.

Wyobraźnia jest motorem napędowym ludzkości i elementem intelektualnego sukcesu. Rozwijanie jej wśród dzieci jest jednym z większych wyzwań pedagogicznych obecnych czasów. Wszystkie dzieci rodzą się kreatywne największy problem jest rozwijanie jej w trakcie dorastania.

I Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" w pierwszym roku obejmie swoim zasięgiem 500 wyselekcjonowanych przedszkoli. Program będzie posiadał swoją stronę internetową www.akademia-playdoh.pl, za pośrednictwem której będą ogłaszane liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz dostarczane bieżące informacje na temat rozwoju programu.

Start programu przewidywany jest na wrzesień br. Organizatorzy planują kilka edycji programu, w ramach których będą okresowo dostarczać placówką uczestniczącym w programie dodatkowe materiały i organizować nowe atrakcyjne konkursy.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin programu dostępne na stronie: www.akademia-playdoh.pl

Patronat Honorowy nad Akcją objął Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Galeria Malarstwa Europejskiego - Touch of Art.

Opublikowane w: Patronaty
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Umieszczone przez: Anna czwartek, 01 Sierpień 2013 04:19
  Tylko szkoda, że informację zamieszczacie 27 lipca, gdy termin zgłoszeń był do 30 czerwca.

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

Co, gdzie, kiedy - Qlturka.pl

 • Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" zaprasza rodziców wraz z dziećmi na zajęcia z cyklu ,,Atelier rodzica" inspirowane sztuką ludową. W trakcie zajęć uczestnicy poznają techniki tworzenia pięknych, kolorowych kwiatów z bibuły. W październiku będą to dalie i róże.
 • Niedzielny koncert rodzinny "Smaki Muzyki" to uczta udowadniająca, że dźwięki mogą smakować wyśmienicie! Deserową wisienką na torcie koncertu będzie wyjątkowa formacja Glass Duo, grająca na szklanej harfie (złożonej z różnej wielkości kieliszków). Cały koncert będzie miał charakter interaktywny i aktywizujący publiczność do wspólnego smakowania dźwięków.
 • Podczas najbliższej projekcji w Centrum Sztuki WRO widzowie pożegnają się z dwójką przesympatycznych bohaterów - psem i kotem, co w jednym stali domu. Ale ale, nie samym domem zwierzę żyje! Czasem trzeba udać się na wycieczkę w poszukiwaniu nowych doznań i przygód, popracować na ogrodzie, pomieszkać w leśniczówce, postarać się coś złowić, żeby móc do garnka włożyć, lub wybrać się w pełen niebezpieczeństw rejs! Świetna zabawa gwarantowana, gdy na dużym ekranie oglądać można tak pełną humoru klasykę animacji w najlepszym wydaniu.

Warto przeczytać - Qlturka.pl

 • Coraz częściej na rynku księgarskim pojawiają się książki wydawane przez oficyny, które słyną z publikacji literatury dziecięcej. Pozycje te są pięknie wydane, poruszają ciekawe tematy, lecz...
 • Projektowanie ma wiele twarzy - relacja z Design Festival 2012 „Kids Love Design", 9-18.03.2012 Szczecin Design Festival 2012 „Kids Love Design" odbywa się po raz pierwszy. Nie tylko w Szczecinie, ale także w Polsce. Wydarzenie stworzone z myślą o dzieciach ma na celu przybliżenie pojęcia dizajnu, jego zobaczenie, a także dotknięcie i samodzielne wypróbowanie. Dorośli zaś mają okazję przez chwilę poczuć się dzieckiem... i żałować, że pewne rzeczy, choćby warsztaty, są poza ich granicą wiekową.
 • Spośród książek zachłannie czytanych w dzieciństwie dziś najbardziej lubię te, których lektura ponownie okazuje się przygodą. Odkrywam bowiem w nich nowe znaczenia. Do takich tytułów należą "Klucze do Jelenia" Wandy Chotomskiej.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.