e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Patronaty

newsletter

Porada dnia

Wydarzenia

Czytam egodziecka.pl

 • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

  ...

Reklama

Reklama

Partnerzy

Patronaty

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Najnowsze na forum

Akademia Wyobraźni Play-Doh - Ogólnopolski program edukacyjny

dodano: 29-07-2013

We wrześniu startuje I edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" wspierającego rozwijanie kreatywności wśród dzieci. Celem programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Dodatkowo, w ramach akcji do przedszkoli przekazywany jest pakiet bezpłatnych zestawów z ciastoliną Play-Doh i częściami do formowania oraz materiały edukacyjne. Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, wszystko po to, żeby rozwijać wyobraźnię wśród najmłodszych.

Wyobraźnia jest motorem napędowym ludzkości i elementem intelektualnego sukcesu. Rozwijanie jej wśród dzieci jest jednym z większych wyzwań pedagogicznych obecnych czasów. Wszystkie dzieci rodzą się kreatywne największy problem jest rozwijanie jej w trakcie dorastania.

I Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" w pierwszym roku obejmie swoim zasięgiem 500 wyselekcjonowanych przedszkoli. Program będzie posiadał swoją stronę internetową www.akademia-playdoh.pl, za pośrednictwem której będą ogłaszane liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz dostarczane bieżące informacje na temat rozwoju programu.

Start programu przewidywany jest na wrzesień br. Organizatorzy planują kilka edycji programu, w ramach których będą okresowo dostarczać placówką uczestniczącym w programie dodatkowe materiały i organizować nowe atrakcyjne konkursy.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin programu dostępne na stronie: www.akademia-playdoh.pl

Patronat Honorowy nad Akcją objął Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Galeria Malarstwa Europejskiego - Touch of Art.

Opublikowane w: Patronaty
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Umieszczone przez: Anna czwartek, 01 Sierpień 2013 04:19
  Tylko szkoda, że informację zamieszczacie 27 lipca, gdy termin zgłoszeń był do 30 czerwca.

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

Co, gdzie, kiedy - Qlturka.pl

 • 13 września o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się prapremiera spektaklu „Królik, Słoń i Tereska..." w reż. Jerzego Jana Połońskiego, połączona z Galą jubileuszową z okazji 70-lecia Teatru, inaugurująca jednocześnie II Festiwal małych Prapremier. Wszystkich widzów Teatr zaprasza na pokaz przedpremierowy 13 września o godz. 12.30 oraz 20 września o godz. 12.30.
 • Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie z przyjemnością pragnie poinformować, że do wrześniowego kalendarza Zamku doszły nowe warsztaty dla najmłodszych. Szczegóły poniżej.
 • Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza dzieci na nowe odsłony stałych cykli warsztatów. Najmłodszym proponuje warsztaty umuzykalniające Du:da:di odbywające się w poniedziałkowe przedpołudnia, starszym wtorkowy Klub Latających Podróżników. Co miesiąc jeden weekend Muzeum przeznacza dla rodzin, które zaprasza na, realizowany w tym roku wspólnie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła", Etnokalendarz.

Warto przeczytać - Qlturka.pl

 • W samym centrum Krakowa jest takie miejsce, gdzie można dotknąć kultur znanych tylko z telewizji, książek podróżniczych lub opowieści misjonarzy: wejść do chaty afrykańskiej, jurty mongolskiej, do igloo i tipi, przejrzeć zeszyty szkolne uczniów z Afryki, przymierzyć indiański pióropusz, zagrać na peruwiańskim bębenku, położyć się na skórze renifera.
 • Graliśmy na początku przede wszystkim w szpitalach, dla dzieci chorych. Nazwaliśmy się Pogotowiem Teatralnym, bo wspomagamy proces leczenia teatrem i uśmiechem. Zamiast zastrzyku - dowcip, zamiast kroplówki - piosenka - mówi Tomasz Jankiewicz - założyciel Fundacji Pogotowie Teatralne.
 • Miły czytelniku, nie szarp tak stron tej książki! Wiem, że nudzą cię: szklane góry, wysokie mury, pałace wielkie, cuda wszelkie, królewicze, panicze, itd. Właśnie przytrzasnąłeś okładką parę bohaterów. Teraz próbują wygramolić się stamtąd. Mógłbyś podać im dłoń?

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.