e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Patronaty

newsletter

Porada dnia

Wydarzenia

Czytam egodziecka.pl

 • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

  Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Reklama

Reklama

Partnerzy

Patronaty

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Najnowsze na forum

Akademia Wyobraźni Play-Doh - Ogólnopolski program edukacyjny

dodano: 29-07-2013

We wrześniu startuje I edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" wspierającego rozwijanie kreatywności wśród dzieci. Celem programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Dodatkowo, w ramach akcji do przedszkoli przekazywany jest pakiet bezpłatnych zestawów z ciastoliną Play-Doh i częściami do formowania oraz materiały edukacyjne. Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, wszystko po to, żeby rozwijać wyobraźnię wśród najmłodszych.

Wyobraźnia jest motorem napędowym ludzkości i elementem intelektualnego sukcesu. Rozwijanie jej wśród dzieci jest jednym z większych wyzwań pedagogicznych obecnych czasów. Wszystkie dzieci rodzą się kreatywne największy problem jest rozwijanie jej w trakcie dorastania.

I Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" w pierwszym roku obejmie swoim zasięgiem 500 wyselekcjonowanych przedszkoli. Program będzie posiadał swoją stronę internetową www.akademia-playdoh.pl, za pośrednictwem której będą ogłaszane liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz dostarczane bieżące informacje na temat rozwoju programu.

Start programu przewidywany jest na wrzesień br. Organizatorzy planują kilka edycji programu, w ramach których będą okresowo dostarczać placówką uczestniczącym w programie dodatkowe materiały i organizować nowe atrakcyjne konkursy.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin programu dostępne na stronie: www.akademia-playdoh.pl

Patronat Honorowy nad Akcją objął Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Galeria Malarstwa Europejskiego - Touch of Art.

Opublikowane w: Patronaty
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Umieszczone przez: Małgorzata czwartek, 17 Wrzesień 2015 12:35
  Witam serdecznie
  W jaki sposób Przedszkole może dostać się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego i czy jest jeszcze możliwość dostania się tak, aby przedszkole mogło dostać materiały od Państwa? Przedszkole działa od roku i bardzo prężnie się rozwija. Poszukujemy nowych Programów i metod do jeszcze większego kształcenia Naszych dzieci.

  Proszę o szybką odpowiedź.

  Z poważaniem
  Małgorzata Kwaśny
 • Umieszczone przez: Anna czwartek, 01 Sierpień 2013 04:19
  Tylko szkoda, że informację zamieszczacie 27 lipca, gdy termin zgłoszeń był do 30 czerwca.

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

Co, gdzie, kiedy - Qlturka.pl

 • Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od zaraz. Teatr Baj zaprasza do obejrzenia niezwykłej książki: pełnej barw, kształtów i dźwięków. Spektakl „Książeczka" (dla widzów od 6 miesięcy do 3 lat) od 23 kwietnia wchodzi do repertuaru Teatru Baj.
 • Plebiscyt Statuetka Wrocławskiej Rodzinki Prudential - zagłosuj na swoje ulubione rodzinne miejsce we Wrocławiu! Kto zdobędzie pierwszą w historii Statuetkę Wrocławskiej Rodzinki Prudential? Wszystko zależy od Ciebie i Twoich najbliższych! Wybierzcie z nami najbardziej rodzinne miejsce Wrocławia!
 • W dniach 17-19 maja, w Bochni, odbędzie się 9. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem". Ideą tego wydarzenia jest integracja uczniów niepełnosprawnych ze zdrowymi rówieśnikami, edukacja artystyczna oraz promocja uzdolnień uczestników.

Warto przeczytać - Qlturka.pl

 • Trzeci festiwal Kids Love Design, trzecia wycieczka dziecięca do Berlina. Tym razem „architektoniczna" oraz do Centrum Nauki Spectrum. Zacznijmy od tego drugiego - Spectrum to trzypiętrowy budynek doświadczeń, podobny w założeniach do Centrum Nauki Kopernik, tyle że zorganizowany w innej przestrzeni - w mniejszym, ale wyższym budynku, którego piętra podzielone są na małe przestrzenie, oddzielające od siebie poszczególne eksponaty, czy też ich grupy.
 • Chcieliśmy, żeby to była taka miejska płyta, związana z naszym życiem. Żeby każdy mógł poczuć, że te piosenki opisują kawałek jego codziennej rzeczywistości - mówi Przemek Momot, pomysłodawca projektu „Nie wiem kto", w rozmowie z Katarzyną Gliwińską.
 • W niedzielę 27 maja w Parku Bródnowskim odbył się czwarty już Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek". W tym roku zorganizowany przez Dom Kultury Zacisze w ramach Dni Targówka. W ciągu prawie 8 godzin na scenie wystąpiło ponad 800 wychowanków instytucji kulturalnych i edukacyjnych - przedszkoli, szkół, instytucji kultury Dzielnicy Targówek. Prezentowane były pokazy taneczne, wokalne i akrobatyczne oraz fragmenty przedstawień teatralnych.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.