e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Patronaty

Reklama
newsletter

Porada dnia

Wydarzenia

Czytam egodziecka.pl

 • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

  Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Reklama

Reklama

Partnerzy

Patronaty

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Najnowsze na forum

Akademia Wyobraźni Play-Doh - Ogólnopolski program edukacyjny

dodano: 29-07-2013

We wrześniu startuje I edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" wspierającego rozwijanie kreatywności wśród dzieci. Celem programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Dodatkowo, w ramach akcji do przedszkoli przekazywany jest pakiet bezpłatnych zestawów z ciastoliną Play-Doh i częściami do formowania oraz materiały edukacyjne. Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, wszystko po to, żeby rozwijać wyobraźnię wśród najmłodszych.

Wyobraźnia jest motorem napędowym ludzkości i elementem intelektualnego sukcesu. Rozwijanie jej wśród dzieci jest jednym z większych wyzwań pedagogicznych obecnych czasów. Wszystkie dzieci rodzą się kreatywne największy problem jest rozwijanie jej w trakcie dorastania.

I Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh" w pierwszym roku obejmie swoim zasięgiem 500 wyselekcjonowanych przedszkoli. Program będzie posiadał swoją stronę internetową www.akademia-playdoh.pl, za pośrednictwem której będą ogłaszane liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz dostarczane bieżące informacje na temat rozwoju programu.

Start programu przewidywany jest na wrzesień br. Organizatorzy planują kilka edycji programu, w ramach których będą okresowo dostarczać placówką uczestniczącym w programie dodatkowe materiały i organizować nowe atrakcyjne konkursy.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin programu dostępne na stronie: www.akademia-playdoh.pl

Patronat Honorowy nad Akcją objął Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Galeria Malarstwa Europejskiego - Touch of Art.

Opublikowane w: Patronaty
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Umieszczone przez: Anna czwartek, 01 Sierpień 2013 04:19
  Tylko szkoda, że informację zamieszczacie 27 lipca, gdy termin zgłoszeń był do 30 czerwca.

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

Co, gdzie, kiedy - Qlturka.pl

 • Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach zaprasza do 23 grudnia uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na lekcje muzealne towarzyszące wystawie "Jerzego Zitzmana folklor z baśni i ludowej tradycji".
 • Spotkania z baśniami to słowo przeplatane dźwiękiem. To podróż w czasie, przestrzeni i kulturze. To także powrót do tradycji. Centrum Kultury "ZAMEK" zaprasza 11 października na spotkanie z baśniami arabskimi w wykonaniu grupy Baśnie Właśnie. Polecamy!
 • Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza 04.10.2014 (sobota) na inaugurację działań edukacyjnych w Aptece Wyobraźni.

Warto przeczytać - Qlturka.pl

 • Joanna Olech jest pisarką i ilustratorką, autorką książek dla dzieci. W "Tygodniku Powszechnym" krytykuje i zachwala nowości wydawnicze.
 • Coraz częściej na rynku księgarskim pojawiają się książki wydawane przez oficyny, które słyną z publikacji literatury dziecięcej. Pozycje te są pięknie wydane, poruszają ciekawe tematy, lecz...
 • Nie jest łatwo przybliżyć małemu dziecku kulturę innego kraju. Najlepiej oczywiście do niego pojechać. Ale jeśli to niemożliwe? Kultura Europy Zachodniej dociera do dziecka przez wszechobecne reklamy, filmy... Odciska piętno na sposobie myślenia naszych pociech dokładnie tak samo, jak w moim dzieciństwie oddziaływała na nas kultura radziecka. Ci, którzy zdecydują wybrać się z dziećmi do ogrodu japońskiego, będą mieli okazję liznąć nieco innej kultury, innego sposobu myślenia i patrzenia na świat.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.