e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Patronaty

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

7. edycja Miesiąca Rodziny już od maja!

dodano: 28-04-2015
Miesiąc Rodziny to ponad 200 wydarzeń dla rodzin, m.in. zajęcia sportowe, Akademia Rodzina (warsztaty i szkolenia), pierwsza pomoc, zdrowie, edukacja, wychowanie, konkursy, animacje, strefa relaksu, gry i zabawy międzypokoleniowe, warsztaty kulinarne, bubble football, drums alive, miasteczko informacyjne, spotkania i konferencje. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
 
Celem projektu jest promocja wartości rodzinnych, a także prezentacja oferty wrocławskich firm i instytucji skierowanej do rodzin oraz różnych form wsparcia i rozwoju rodziny. Ramy Miesiąca Rodziny wyznaczają 4 pikniki rodzinne, które w kolejne niedziele maja i czerwca odbędą się na Wyspie Słodowej:
Dzień Matki - 24 maja
Dzień Dziecka - 31 maja
Dzień Dziadków - 7 czerwca
Dzień Ojca - 21 czerwca
 
Podczas każdego z nich na rodziny czekać będzie kilkadziesiąt atrakcji przygotowanych przez wrocławskie firmy i instytucje. Na Wyspie Słodowej stanie także miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielać będą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.
 
Miesiąc rodziny
 
W tym roku w ramach Miesiąca Rodziny ruszy także Akademia Rodzinna. Pod tą nazwą kryje się szereg warsztatów, m.in. kulinarnych, zdrowotnych, psychoedukacyjnych i wychowawczych. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak budować właściwe relacje z dzieckiem, w co się z nim bawić, poznają metody asertywnej komunikacji, trenowania pamięci oraz zasady zdrowego odżywiania. Odbędą się także warsztaty dla par, szkolenia pierwszej pomocy oraz zajęcia logopedyczne. Pierwszy premierowy warsztat już 14 maja.
 
Wrocławskie rodziny zaprosimy także do udziału w zajęciach sportowych. Centra i kluby sportowe zaangażowane w tworzenie karty FitWro specjalnie dla uczestników Miesiąca Rodziny przekazały pulę wolnych miejsc na wybrane zajęcia. Dzięki temu za darmo można będzie wybrać się na rodzinne rozgrywki squasha, spotkać się z fizjoterapeutą, skorzystać z siłowni oraz bogatej oferty zajęć fitness. Ponadto rodziny będą mogły zbierać punkty za udział w poszczególnych wydarzeniach Miesiąca Rodziny, a później wymienić je na nagrody.
 
Na warsztaty i treningi sportowe będą obowiązywały zapisy, które ruszą z początkiem maja. Szczegóły już wkrótce na stronie mojarodzina.wroclaw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.
 
Miesiąc Rodziny organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.

Miesiąc rodziny
Opublikowane w: Patronaty
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.